Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
هاشمی رفسنجانی:

«‌ناراحتی رهبری از وقایع ۱۴ خرداد»

2010 June 13

رادیو کوچه

اکبر هاشمی رفسنجانی در اظهار نظری اعلام کرد که  آیت‌اله علی خامنه‌ای از تلاش عده‌ای برای اخلال در سخن‌رانی حسن خمینی ناراحت شده است.

به گزارش ایلنا، آقای هاشمی در تشریح وقایع پشت پرده آن روز گفت: «من آن روز در اتاق انتظار، خدمت مقام معظم رهبری نشسته بودم، می‌دیدم ایشان ناراحتند. یک وقت که حسن آقا پیشنهاد صلوات داد و صدای بسیار بلندی از جمعیت به گوش رسید که برخلاف آن شعارها، یک دفعه انبوه جامعه، در آن‌جا صلوات فرستادند. رهبری معظم انقلاب، خوشحال شدند. به من گفتند ببین، این جمعیت است، نه آن صدایی که از یک معدودی درمی‌آید. جمعیت وفادار است.»

رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ناتمام ماندن سخن‌رانی حسن خمینی و بوسیدن او از سوی آقای خامنه‌ای هم گفت: «مقام معظم رهبری هیچ وقت حسن آقا را جلوی مردم نبوسیده بودند. آن‌هایی که این را می‌دیدند، باید درس می‌گرفتند، می‌فهمیدند، این یک اشاره‌ای داشت. ایشان در این حد، این‌گونه رمزگونه نظرشان را اعلام کردند.»

آقای هاشمی هم‌چنین افزوده که نواده آیت‌اله خمینی قصد سخن‌رانی در این مراسم را نداشت، اما با اصرار رهبر جمهوری اسلامی حاضر به سخن‌رانی شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اخلال در سخن‌رانی حسن خمینی را کار درستی ندانسته و از عمل‌کرد برخی رسانه‌های هوادار دولت در این زمینه نیز به شدت انتقاد کرده است.

لازم به یادآوری است در مراسم بزرگ‌داشت آیت‌اله خمینی در روز 14 خرداد‌ماه سال جاری سخن‌رانی حسن خمینی توسط عده‌ای از شرکت‌کنندگان در این مراسم با سر دادن شعار ناتمام ماند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment


  1. ramiz
    1

    گور بابای تو و رهبر الدنگت، که خوب ریدین به ایران