Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
عیسی سحر‌خیز در پیامی به نشست سبزهای مالزی:

«مردم تا به هدف نرسند از پای نخواهند نشست»

2010 June 13

مطلب‌های بخش وبلاگستان به نقل از نامه‌های رسیده و یا وب‌لاگ‌هایی است که با درخواست از طریق پست الکترونیکی برای انتشار به این رسانه ارسال می‌شوند. بدیهی است که انتشار این مطلب‌ها فقط در راستای حرکتی در جهت جریان آزاد رسانه‌ای است و به هیچ وجه به معنای تایید آن نیست. این مطلب‌ها با انتشار در این بخش می‌تواند توسط کسانی که نقدی بر آن دارند مورد نقد واقع شود.

عیسا سحرخیز در پیامی از زندان کرج به نشست سبزهای مالزی به مناسبت 22 خرداد یکی از مهم‌ترین دستاوردهای جنبش سبز را در یک سالگی این جنبش نیل به اصلاحات ناب و اتحاد گسترده همه آزادی خواهان دانست و ادامه داد: «اصلاحات نابی که حاکمان گمان می‌کردند با موفق شده‌اند در دوازده سال بعد از دوم خرداد آن را مستهلک سازند و مدفون کنند اما خیزش عظیم خرداد گذشته نشان داد که مردان و زنان ایرانی تا به هدف تغییر دست نیابند دست از ایستادگی نخواهند کشید.»

متن کامل این پیام که نسخه‌ای از آن در اختیار «میزان خبر» قرار گرفته است به شرح زیر است:

سلام و درود به هم‌وطنانم در کشور مالزی

بسیار خوشحال شدم از این‌که در همایشی که برای پاس‌داشت تولد جنبش سبز ایران برگذار کرده‌اید وقتی هم برای من تخصیص داده اید.

و بسیار خوشحالم که می‌شنوم جنبش سبز آن‌چنان فراگیر شده که تمام ایرانیان آزادی‌خواه در هر کجای دنیا به آن پیوسته‌اند.

آری در یک‌سال گذشته هر‌کس که دلش برای این مرز و بوم می‌تپیده از کنج سیاه چال اوین و رجایی شهر تا پایتخت هر کشور اروپایی و آسیایی  یک صدا و یک ندا داده‌اند.

یک‌سال از تولد جنبش سبز ملت ایران می‌گذرد‌، یک‌سالی که دستاورهای عظیمی برای ایران و ایرانی به هم‌راه داشته است.

و خوشحالیم که در دوران کوتاه یک‌ساله این جنبش به آن‌چنان رشد و بلوغی رسیده است که اراده خود را بر خواست اقتدارگرایان تحمیل می‌کند.

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این جنبش نیل به اصلاحات ناب و اتحاد گسترده همه آزادی‌خواهان بوده است.

اصلاحات نابی که حاکمان گمان می‌کردند با موفق شده‌اند در دوازده سال بعد از دوم خرداد آن را مستهلک سازند و مدفون کنند اما خیزش عظیم خرداد گذشته نشان داد که مردان و زنان ایرانی تا به هدف تغییر دست نیابند دست از ایستادگی نخواهند کشید.

در یک‌سال گذشته جنبش تلاطمات گسترده‌ای را پشت سر گذاشت اما از هر موجی با تجربه‌ای بیش‌تر بیرون مد و از هر آتشی ققنوسی جوان به پا خواست.

اکنون در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه در منازل اساتید دانشگاه و بیوت مراجع تقلید در هر شهری از ایران هم‌دلی با جنبش منتظر فرصتی است تا فریاد آزادی‌خواهی سر دهد.

هم‌چنین ارتباط گسترده آنان با جنبش از کانال‌ها مجازی نشان می‌دهد که مرتجعین تا چه حد از مقابله با نخبگان جنبش‌، عاجزند و دانشجویان و روزنامه نگاران توانسته‌اند ترفندهای سانسور و فیلتر و نظیرهم را بی‌اثر کنند.

امیدوارم تلاش‌های دوستان عزیز جنبش سبز در مالزی هم‌چنان یاری‌گر شهروندان داخل کشور باشد که هم‌چنان برای دست‌یابی به آرمان‌هایشان ایستاده‌اند.

و سحر بسیار نزدیک‌تر از آن است که حاکمیت می‌پندارد، تا رسیدن به آن سحر می‌ایستیم و همواره یاد شهیدان آزادی را که هم‌دوش ما در این خیزش بودند  گرامی می‌داریم.

از دوستان می‌خواهم به احترام شهدای جنبش یک دقیقه درسکوت بایستند.

عیسا سحرخیز

21 خرداد 89

کرج زندان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,