Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
پس از شرکت در جشنواره کن،

«معتمدآریا ممنوع‌التصویر شد»

2010 June 14

رادیو کوچه

فاطمه معتمد‌آریا بازیگر سینما و تلویزیون پس از حضور در جشنواره کن و کشف حجاب در آن مراسم، با حکم شورای نظارت بر صداوسیما ممنوع‌التصویر شد.

به گزارش رجانیوز، به‌دنبال کشف حجاب معتمد‌آریا در جشنواره کن، شورای نظارت بر صداوسیما در نامه‌ای به رییس این سازمان با استناد به بند 15-2 آیین‌نامه سیاست‌ها و ضوابط ناظر بر تولید، تامین و پخش برنامه‌ها از ضرغامی خواست که از ادامه فعالیت وی در برنامه‌های سازمان جلوگیری شود.

بر اساس این بند از آیین‌نامه، استفاده از بازیگرانی که به سوسابقه شهرت دارند، در برنامه‌ها ممنوع است.

در واکنش به این نامه، عزت‌اله ضرغامی رییس سازمان صداوسیما به مرتضی میرباقری معاون سیما دستور داده است که عین نظر شورای نظارت اعمال شود.

این دستور در قاعده پس از پایان سریال آشپزباشی اعمال می‌شود و از فعالیت وی در برنامه‌های جدید جلوگیری می‌شود.

وی در فیلم تبلیغاتی موسوی، سر یک میز، هم‌راه با زهرا رهنورد و معصومه ابتکار درباره حقوق از دست رفته زنان ایرانی مطالبی عنوان کرد و بخش عمده گلایه وی این بود که «من اگر بخواهم تنهایی به شهرستان بروم، اجازه رفتن به هتل ندارم مگر این‌که یک مرد هم‌راه من باشد.»

با این حال،‌ موسوی و رهنورد به کشف حجاب وی در حاشیه جشنواره کن واکنشی نشان ندادند.

لازم به ذکر است پیش از این معتمد‌آریا در حاشیه کنفرانسی درباره اوضاع اجتماعی ایران که توسط بنیاد پژوهش‌های ایران در ایالت مریلند آمریکا برگزار شد در مصاحبه با رادیوفردا در اظهاراتی گفت: «در سال‌های بعد از انقلاب، پیدایش سبک جدیدی در فیلم‌‎سازی که با حذف سه عامل سکس، خشونت و شراب هم‌راه بود، عملن سینمای ایران را از مهم‌ترین وجوه جاذبه در سینما محروم کرد…»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,