Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
کرزی در سفر به قندهار:

«خواستار هم‌کاری مردم هستیم»

2010 June 14

دفتر افغانستان / رادیو کوچه

حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان برای بررسی وضعیت قندهار، به این ولایت رفته و با بزرگان قومی در آن‌جا دیدار کرده است.

هدف از سفر آقای کرزی دیدار با خانواده‌های قربانیان حمله انتحاری هفته گذشته در ولسوالی ارغنداب خوانده است.

اما آقای کرزی همزمان، از سفر به قندهار برای دیدار با بزرگان قومی این ولایت نیز استفاده کرد تا با آن‌ها در مورد چالش‌های امنیتی در قندهار و عملیاتی که انتظار می‌رود برای سرکوب طالبان در این ولایت انجام شود، گفت‌وگو کند.

آقای کرزی که تلاش می‌کرد حمایت مردم قندهار را از آغاز عملیات نظامی در این ولایت بدست بیاورد، گفت که هم‌کاری آن‌ها در موفقیت این عملیات و بازگرداندن امنیت به قندهار مهم است.

او گفت: «خلاف آنچه که آوازه می‌شود، این عملیات چنین نیست که تانک‌ها و طیاره‌ها و سربازان بیایند… نه به کسی اجازه چنین عملیات را می‌دهیم و نه هم (چنین عملیاتی) صورت خواهد گرفت. یک عملیات تصفیه‌ای صورت خواهد گرفت. اول از شهر قندهار آغاز شده و بعد به ولسوالی‌ها گسترش خواهد یافت.»

آقای کرزی افزود: “ما در این عملیات هم‌کاری شما را می‌خواهیم. در این عملیات دلاوری و ایستادگی کنید. افراد مشکوک را در خانه‌های خود جا ندهید، اگر طالب باشد یا غیرطالب. اگر ناامنی برایتان میاورند، جلو آن‌ها را بگیرید.»

آقای کرزی تاکید کرد که برای بازگرداندن آرامش به قندهار، نیاز است تا «قربانی داد.»

لازم به یادآوری است در این حمله که روز پنج‌شنبه هفته گذشته در جریان یک مراسم عروسی انجام شد، حدود چهل نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,