Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
زاکومی- جام‌جهانی 2010 آفریقای جنوبی

«دو پیروزی، یک تساوی در روزچهارم»

2010 June 15

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

چهارمین روز مسابقات جام‌جهانی با دو پیروزی دنبال شد و تیم‌های هلند و ژاپن توانستند حریفانشان را شکست دهند، ولی تیم ایتالیا مقابل پاراگوئه متوقف شد.

در نخستین دیدار این‌روز تیم‌ملی فوتبال هلند در اولین دیدار خود در مرحله مقدماتی رقابت‌های گروه E جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی، تیم دانمارک را با دوگل شکست داد. این دیدار در استادیوم «ساکرسیتی» شهر ژوهانسبورگ برگزار شد و درنهایت تیم هلند توانست دانمارک را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد و با کسب هر سه امتیاز این دیدار، چشم به‌دیدارهای بعدی بدوزد.

هلندی‌ها درحالی توانستند بر حریف خود غلبه کنند که «سیمون پلسن» مدافع تیم دانمارک در دقیقه 46 و در همان آغاز نیمه دوم، توپ را به اشتباه وارد دروازه خودی کرد و تیم نارنجی‌پوش هلند را پیش انداخت.

هلندی‌ها بعد از این گل دست از حمله برنداشتند و در دقیقه 85 توسط «درک کویت» دومین گل خود را به‌ثمر رساندند.

هم‌چنین «رابین‌فان پرسی» از هلند و «سیمون کیایر» دانمارکی نیز در دقایق 50 و 64 این بازی، از سوی داور فرانسوی دیدار، با کارت زرد جریمه شدند.

در دومین‌دیدار روز چهارم مسابقات، تیم ملی ژاپن دومین شگفتی آسیایی جام‌جهانی را با غلبه بر کامرون خلق کرد.

این دو تیم از گروه پنجم در ورزشگاه «فری‌استیت» شهر بلوم‌فونتان به‌میدان رفتند که در پایان 45 دقیقه نخست، تیم آبی‌پوش خاور دوری بعد از چند حمله پراکنده در دقیقه 39 توسط «کیسکو هوندا» به‌گل رسید.

در این نیمه ژاپنی‌ها با استفاده از تاکتیک ذاتی، حریف خویش را تحت تاثیر قرار داده و برتری را به‌دست آوردند.

در نیمه دوم تیم خاوردوری با رعایت اصل تجمع در دفاع و انجام ضدحملات سریع مقابل نماینده آفریقا به میدان رفت و در مقابل حملات این تیم مقاومت کرد.

بهترین موقعیت تیم تحت رهبری «پل‌له‌‌گوئن» برای کسب تساوی در دقیقه 81 توسط «استفان ام» به‌وجود آمد. وی با شوتی مهلک تیر دروازه ژاپنی‌ها را به‌لرزه درآورد. در پایان سامورایی‌های آبی با هوشیاری توانستند بر شیران رام‌نشدنی غلبه کرده تا پس از برد دو بر صفر روز شنبه کره‌‌جنوبی مقابل یونان، دومین شگفتی آسیایی جام را رقم بزنند.

در آخرین بازی روز چهارم این مسابقات که در ورزشگاه «گرین پوینت» آغاز شد، تیم‌های ایتالیا و پاراگوئه از گروه ششم جام‌جهانی 2010 به‌مصاف هم رفتند که در نهایت با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

تیم پاراگوئه توانست در دقیقه 39 با ضربه سر «آلکارز» دروازه «بوفون» را باز کند تا برخلاف انتظار،‌ ایتالیا نیمه اول را با شکست مواجه شود، اما شاگردان «مارچلو لیپی» در نیمه دوم برای تغییر نتیجه تلاش کردند و در دقیقه 63 «ده روسی» گل تساوی را به‌ثمر رساند و نتیجه یک بر یک تا پایان پابرجا ماند تا مدافع عنوان قهرمانی جام‌جهانی، در گام نخست متوقف شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,