Saturday, 18 July 2015
19 September 2021
تازه‌ها در مورد جام‌جهانی فوتبال،

«جام از طلای خالص نیست»

2010 June 17

رادیو کوچه

استاد شیمی دانشگاه ناتینگهام محاسباتی انجام داده است که بر اساس این محاسبات در صورتی که مجسمه قهرمانی جام‌جهانی از طلای خالص ساخته شده باشد بسیار سنگین‌تر از وزن هم اکنون آن خواهد بود که اثبات این مسئله می‌تواند فیفا را دچار مشکل کند.

«مارتین پلیاکوف» استاد شیمی دانشگاه ناتینگهام محاسبه کرده است در صورتی که مجسمه و نشان قهرمانی جام جهانی که 36 سانتیمتر ارتفاع دارد از طلای خالص ساخته شده باشد حداقل 70 کیلوگرم وزن خواهد داشت و بر همین اساس وی معتقد است این مجسمه یا حداقل بخشی از آن توخالی است.

این در حالی است که فیفا بر این موضوع که بخش فلزی نشان قهرمانی 36 ساله جام جهانی که در دوره‌های مختلف در دست قهرمانان فوتبال جهان چرخیده است از طلای خالص ساخته شده است پافشاری می‌کند.

پلیاکوف اضافه کرد: «‌نشان قهرمانی فیفا 6.175 کیلوگرم وزن دارد و از 4.9 کیلوگرم طلای خالص و 18 عیار و دو لایه از سنگ ارزشمند مالاکیت ساخته شده است.»

لازم به اشاره است هیچ تیم فوتبالی برای همیشه مالک این جایزه ارزش‌مند نخواهد بود زیرا فیفا این جایزه را در دوره‌های مختلف جام جهانی فوتبال از تیم قهرمان پیشین به قهرمان جدید انتقال می‌دهد و تنها چیزی که از قهرمانی نزد تیم‌های فوتبال باقی می‌ماند مدال‌ های طلا هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,