Saturday, 18 July 2015
19 September 2021
محمود احمدی‌نژاد:

«اهل گفت‌گو هستیم اما با شرایط»

2010 June 17

رادیو کوچه

رییس دولت ایران با اشاره به صدور قطعنامه شورای امنیت علیه ایران گفت: «ما اهل گفت‌وگو هستیم، اما شرایطی داریم که به زودی اعلام خواهیم کرد.»

محمود احمدی‌نژاد روز چهارشنبه در جریان هفتاد و دومین سفر استانی خود در جمع هوادارن خود در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه کشورهای غربی «با التماس» علیه ایران رای جمع می‌کنند، گفت: «رییس‌جمهور آمریکا به سایر روسای جمهور زنگ می‌زند و به آنها می‌گوید که شما را به خدا به این قطعنامه رای دهید، ما مشکل داریم.»

وی افزود: «آنها نیاز دارند با ما در فضای جدید گفت‌وگو کنند و راهی جز این ندارند. به اخم‌ها و قیافه گرفتن‌های آنها نگاه نکنید. خودشان هم می‌دانند که این کارها پشیزی ارزش ندارد.»

آقای احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با بیان این‌که «شرایط گفت‌وگو با گذشته عوض شده است» گفت: «ما قبلا گفته بودیم که گفت‌وگو در سایه احترام و عدالت باشد. اما اگر آنها خیال می‌کنند می‌توانند در مقابل ملت ایران چماق بلند کنند ملت ایران همه این چماق‌ها را در هم خواهد شکست.»

به گفته‌ی رییس دولت دهم تجربه نشان داده است که ملت ایران به گونه‌ای عمل می‌کند که همه دشمنان پشیمان شوند.

وی در پایان  خطاب به کشورهای غربی گفت:‌ «شما بداخلاقی کردید و از اخلاق طاغوتی استفاده کردید، اما ما شرایطی داریم که شما ادب شوید و مثل بچه آدم با ملت ایران مذاکره کنید.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,