Saturday, 18 July 2015
20 June 2021
از سوی مسوولان دانشگاه‌های مالزی

«نظارت فعالیت‌های دانشجویان خارجی»

2010 June 18

رادیو کوچه

برخی از دانشگاه‌های مالزی برای اطمینان یافتن از عدم فعالیتهای افراطی و عدم پیوستن به گروهای افراطی رفتار دانشجویان بین‌‌المللی را مورد نظارت قرار می‌دهند.

به گزارش رادیو کوچه روزنامه «استریت تایمز» مالزی در خبر امروز خود نوشت «تاج الدین نینگال» معاون نایب رییس دانشگاه تکنولوژی مالزی (یو.تی.ام) گفت نظارت بر فعالیت دانشجویان بین‌المللی به خاطر عدم انتقال ایدئولوژی‌های مذهبی خود به دانشجویان محلی انجام می‌شود و به این منظور تمام شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های این دانشجویان مورد نظارت است.

وی هم‌چنین از مراقبت‌های ویژه در مورد فعالیت‌های مذهبی در خوابگاه‌های این دانشگاه سخن گفت و افزود در حال حاضر 3000 دانشجوی بین2المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌باشند که بیش از 1200 نفر آنها ایرانی می‌باشد.

«نیک مصطفا رحمان» نائب رییس دانشگاه پوترا مالزی (یو.پی.ام) نیز در این ارتباط گفت در حال حاضر بیش از 3000 دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌باشند که اکثریت آنها از ایران می‌باشند.

وی در دامه افزود نظارت بر فعالیت‌های دانشجویانی که در خوابگاه زندگی می‌کنند انجام می‌شود اما در مورد دانشجویانی که در محیط خارج از دانشگاه اقامت دارند نظارتی بر فعالیت‌های آنها انجام نمی‌شود اما از آنجایی که این دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حال تحصیل هستند وقتی برای فعالیت‌های غیردرسی برایشان باقی نمی‌ماند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,