Saturday, 18 July 2015
18 June 2021
پس از یک‌سال فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد

«تایید حوادث کوی دانشگاه تهران»

2010 June 18

رادیو کوچه

فرمانده نیروی انتظامی تهران روز پنج‌شنبه طی اظهاراتی حمله سال گذشته نیروهای انتظامی به خوابگاه کوی دانشگاه تهران را تایید کرد.

اسماعیل احمدی مقدم در مصاحبه با شماره خرداد ماهنامه «سروش» ضمن انتقاد از فیلم پخش شده  ازوقایع کوی دانشگاه آن را «دستکاری‌شده» خواند و از مقصر قلمداد شدن نیروهای پلیس در این فیلم انتقاد کرد.

اسفند ماه سال گذشته شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فیلمی کوتاه منتشر کرد که در آن نیروهای پلیس و گروهی از افراد موسوم به «لباس شخصی» در حمله به خوابگاه کوی دانشگاه به ضرب و شتم دانشجویان پرداختند.

آقای احمدی‌مقدم در سخنان خود می‌افزاید: «این فیلم صحت دارد ولی شما همان فیلم را اگر نگاه کنید می‌بینید آن را به نفع خودشان قطع و وصل کرده اند و صداگذاری روی آن با حوادث صحنه نمی‌خواند و پلیس مردم را می‌زند و لباس‌شخصی‌ها می‌گویند نزن، در حالی که صحنه برعکس است. لباس شخصی‌ها می‌زنند، پلیس از دستشان می‌گیرد و می‌آورد»

اظهارات این فرمانده ارشد نیروی انتظامی در حالی بیان می‌شود که تاکنون هیچ ارگان رسمی حمله به کوی دانشگاه را تایید نکرده بود.

هم‌چنین در پی این اظهارات روز گذشته  الیاس نادران، نماینده تهران تهدید کرد که اگر مسوولان در رابطه با جزییات حمله به کوی دانشگاه تهران اطلاع‌رسانی نکنند، او اطلاعات خود را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد داد.

آقای نادران گفته است که «اهمال و سستی مسوولین در بیان جزییات این پرونده و افشای عملکرد متخلفینی که احکام قضایی نیز دریافت کرده‌اند، باعث شده برخی تصور کنند نظام و دستگاه قضایی و کمیته پیگیری حوادث در این رابطه کم کاری کرده است.»

وی در پایان گفت که «واقعا جای تاسف و گلایه دارد که ابعاد این پرونده هنوز برای مردم باز نشده است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,