Saturday, 18 July 2015
20 June 2021
رییس جمهوری فرانسه:

«آماده‌ام خیلی سریع با ایران مذاکره کنم»

2010 June 20

خبر / رادیو کوچه

رییس جمهوری فرانسه، پس از دیدار با دیمیتری مدودف، رییس جمهوری روسیه اعلام کرد، پاریس آماده مذاکره فوری و «بی‌درنگ» با تهران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، درباره برنامه هسته‌ای ایران است.

سارکوزی که برای دیدار با هم‌تای روس خود دمیتری مدودف، به سن پترزبورگ، رفته است، اظهار داشت تصویب چهارمین دور تحریم‌ها در شورای امنیت سازمان ملل نه برای مجازات ایران، بلکه جهت واداشتن رهبران ایران برای بازگشت به میز مذاکره بوده است.

وی اعلام کرد که مذاکره احتمالی با ایران، بر مبنای تلاش‌های ترکیه و برزیل و پاسخی که روسیه، آمریکا و فرانسه داده‌اند،‌ انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری‌های غربی‌، سخن‌گوی دفتر ریاست جمهوری فرانسه گفت‌: «این گفت‌وگوها بر اساس تلاش‌های برزیل و ترکیه و پاسخ روسیه، فرانسه و ایالات متحده به این تلاش‌ها برگزار خواهد شد.» سخن‌گوی دفتر ریاست جمهوری فرانسه افزود: «سارکوزی هم‌چنین علاقه‌مندی به احیای مذاکرات گروه پنج به‌علاوه یک با ایران را در زمینه کل مسایل هسته‌ای این کشور خاطر نشان کرده است.»

این درحالی است که رهبران اتحادیه اروپا، روز پنج‌شنبه طی نشستی‌ در بروکسل تحریم‌هایی فراتر و قدرت‌مندتر از تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه دولت ایران تصویب کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,