Saturday, 18 July 2015
19 September 2021
در سی خرداد اتفاق افتاد،

«محاصره دو دانشگاه در تهران»

2010 June 20

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

بنابه گزارشات رسیده به «فعالان حقوق بشر و دمکراسی در ایران» به مناسبت سال‌گرد کشتار 30 خرداد که به فرمان علی خامنه‌ای در 29 خرداد ماه صادر شد نیروهای سرکوب‌گر وی دانشگاه پلی‌تکنیک و دانشگاه صنعتی شریف را به محاصره خود درآورده‌اند.

روز یک‌شنبه 30 خرداد ماه از حوالی ساعت 11:00 صبح تعداد زیادی از نیروهای سرکوب‌گر، دانشگاه‌های پلی‌تکنیک و دانشگاه صنعتی‌شریف را به محاصره درآوردند. دانشگاه امیر‌کبیر در محاصره نزدیک به200 نفر از نیروهای سرکوبگ‌ر که با تجهیزات کامل سرکوب هستند قرار دارد.

هم‌چنین نیروهای ویژه سپاه پاسداران (لباس شخصی‌ها) و بسیجی‌های و سایر نیروهای سرکوب‌گر دانشگاه صنعتی‌شریف را در محاصره خود گرفته‌اند.

نیروهای سرکوب‌گر ولی فقیه با توقف در مقابل درب دانشگاه قصد دارند که مردم را از اعتراضات دانشجویان در درون دانشگاه را مخفی نگه دارند.

مردم تهران و دانشجویان قصد دارند که با حضور و اعتراضات گسترده سال‌گرد شهدای 30 خرداد را گرامی بدارند. سال گذشته علی خامنه‌ای ولی فقیه در روز 29 خرداد ماه دستور به برخورد با مردم ایران را بصورت علنی صادر نمود و در پی آن بود که نیروهای سرکوب‌گر بر روی مردم آتش گشودند و ده‌ها نفر از مردم تهران را به خاک و خون کشیدند. که از جمله آن‌ها ندا آقا‌سلطان بود که مظلومیت ملت ایران را به جهانیان نشان داد و جهان را از جنایت‌های عریان و ضد بشری که در ایران جریان دارد آگاه نمود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,