Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
زاکومی – روز دهم و لغزشی دیگر از قهرمان

«ایتالیا باز هم از پس حریف بر نیامد»

2010 June 21

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

دهمین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با دو پیروزی و یک تساوی دنبال‌ شد و تیم‌‌های برزیل و پاراگوئه توانستند حریفانشان را شکست دهند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیم‌ملی فوتبال ایتالیا مدافع عنوان قهرمانی، در ادامه رقابت‌های فوتبال جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی، مقابل تیم نیوزیلند متوقف شد.

دراین دیدار که در ورزشگاه «امبومبلا»‌ شهر «نلسپورت» آفریقای‌جنوبی برگزار شد،‌ تیم ایتالیا به‌نتیجه تساوی یک بر یک برابر حریف گمنام خود رضایت داد تا لاجوردی پوشان هم‌چنان در حسرت پیروزی در نوزدهمین جام‌جهانی باقی بمانند.

«شین اسملز»‌ در دقیقه هفت برای تیم نیوزیلند و «وینچنزو یاکوینتا» در دقیقه 29 برای تیم ایتالیا گل‌زنی کردند.

تیم نیوزیلند در دقیقه هفت بر روی یک ضربه ایستگاهی و اشتباه فاحش «فابیو کاناوارو»‌ به‌گل دست یافت تا این تیم گم‌نام دروازه قهرمان جهان را باز کند.

اما بازیکنان لاجوردی‌پوش ایتالیا پس از این گل، حملات گسترده‌ای را بر روی دروازه نیوزیلند طراحی کردند تا بازی را به تساوی بکشاند.

بازیکنان ایتالیا با پاس‌های بلند و سانتر از کناره‌ها، تیم نیوزیلند را تحت فشار قرار دادند تا این که «تامی‌اسمیت» مدافع حریف بر روی «دانیله دل‌روسی» مرتکب خطای پنالتی شد تا ایتالیایی‌ها با تساوی به‌رخت‌کن بروند.

«مارچلو لیپی»‌سرمربی تیم ایتالیا در نیمه دوم،«مائورو کامورانزی»، «آنتونیو دی‌ناتاله» و «جیامپائولو پاتزینی» را وارد زمین کرد تا بر حملات لاوجوردی‌پوشان افزوده شود.

حملات گسترده بازیکنان تیم ایتالیا در نیمه دوم ادامه یافت اما هوشیاری مدافعان و درخشش «مارک‌پاستون»‌ دروازه‌بان نیوزیلند مانع از گل‌زنی مهاجمان ایتالیا شد.

بازیکنان تیم نیوزیلند نیز در نیمه دوم با تجمع در میانه زمین خودی و دفاع چند لایحه سعی در حفظ نتیجه تساوی داشتند که در نهایت یک امتیاز ارزشمند را از قهرمان جهان کسب کردند.

در دیگر دیدار این روز تیم‌های برزیل و ساحل عاج در ورزشگاه «ساکرسیتی» شهر «ژوهانسبورگ» و از گروه هفتم جام‌جهانی به‌مصاف یک‌دیگر رفتند که درنهایت با نتیجه سه ‌بر یک به‌سود نماینده آمریکای‌جنوبی خاتمه یافت.

برزیل در نیمه نخست‌، بازی برتری به‌نمایش گذاشت و با گل دقیقه 25 «فابیانو» حریف خود را در نیمه اول شکست داد.

در نیمه دوم نیز طلایی‌پوشان کار را بهتر آغاز کردند و باز‌هم توسط «فابیانو» در دقیقه 51 به‌گل رسیدند، البته در این صحنه مهاجم برزیلی از دست خود برای مهار توپ استفاده کرد.

«الانو »بازیکن شماره هفت برزیل در دقیقه 62 سومین گل شاگردان «دونگا» را به‌ثمر رساند تا خیال برزیل از کسب برتری راحت شود.

ساحل عاج نیز تنها گل خود را در دقیقه 79 با ضربه سر «دیدیه دروگبا» به‌ثمر رساند.

در دیگر دیدار این روز ، دو تیم ملی فوتبال پاراگوئه و اسلوواکی از گروه ششم در ورزشگاه «نلسپروئیت» در برابر یک‌دیگر صف‌آرایی کردند که تیم‌ملی فوتبال پاراگوئه موفق شد با نتیجه دو بر صفر برابر اسلوواکی به‌پیروزی برسد.

پاراگوئه در یکی از معدود حملات جدی خود روی دروازه حریف توسط «ورا »در دقیقه 27 به‌گل رسید.

در نیمه دوم اسلوواکی طوفانی آغاز کرد اما خیلی زود به‌تعادل قابل پیش‌بینی بازی تن داد. پاراگوئه تقریبا تا پایان نیمه دوم از گل زده خود محافظت کرد و حملاتش بیش‌تر برای باز‌کردن بازی بود تا رسیدن به‌دروازه حریف، پاراگوئه در دقیقه 86 توسط «ریوروس» به‌گل دوم خود دست پیدا کرد تا با توجه به‌تساوی در اولین بازی خودش گامی بلند در مسیر صعود برداشته باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,