Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
گزارش روز – از اون پایینا خبر داری،

«هوای قلب دومت را داشته باش»

2010 June 22

شکوفه/رادیو کوچه/ دفتر ترکیه

shokufeh@koochehmail.com

پوشیدن کفش مناسب در هنگام راه رفتن و انجام فعالیت‌های ورزشی بسیار مهم است. شاید بارها شنیده باشید که می‌گویند پای انسان، قلب دومش است. اهمیت دادن به قلب دوم باعث می‌شود فرد بتواند مدت زمان بیشتری را به انجام فعالیت بپردازد و به مرور زمان، عضلات و مفاصل‌اش آسیب نبیند. هماهنگی بین پا و لگن به خصوص در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی، از فواید استفاده از کفش استاندارد است.

گزارش امروز از جوانانی است که در محوطه‌ی ورزشی پارک، مشغول ورزش هستند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«افراد خیلی وقت‌ها اصلن متوجه نمی‌شوند که مشکل کمردرد و پا دردشان به خاطر کفش است. پا وقتی تحرک زیاد دارد، داشتن کفش مناسب هم مهم می‌شود. بعد از مدتی این افراد تصمیم می‌گیرند که دیگر ورزش نکنند.»

«خرید کفش مارک‌دار، گذشته از کیفیتش؛ خرج اضافه است. خودم می‌بینم وقتی عین همان کفش مارک‌دار، یک سوم قیمت، یک چهارم قیمت به فروش می‌رسد با وجود این‌که مارک‌دار اصل نیست اما شبیه‌اش هست و خیلی خوب است آدم کم‌تر پول بدهد اما چند تا مدل مختلف بگیرد و هر روز یک رنگ و  یک مارک بپوشم. یک روز نایک، یک روز آدیداس»

«قیافه‌ی کفش این قدر برام مهم بود که گاهی کفشم پایم را تکه تکه می‌کرد اما من چون از قیافه‌اش خوشم می‌آمد آن را می‌پوشیدم.»

«این کفش را من چهار سال پیش گرفتم و هنوز هم مشکلی برایش پیش آمده و خراب نشده است. مربی ورزشمان خیلی تاکید داشت که کفش استاندارد بگیریم. پدرم هم همیشه می‌گوید یک بار بخریم اما جنس خوب و استاندارد. هرچقدر هم گران باشد مهم نیست، به عوض مدت بیشتری آن‌را استفاده می کنیم.»

«اگر قرار باشد ورزشی که برای سلامتی انجام می‌دهیم باعث بیماری و درد بشود، دیگر این ورزش فایده‌ای ندارد.»

لینک‌های مرتبط در مورد خرید کفش

1.

2.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment