Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
زاکومی-ضعیف‌ترین بازی آسیایی‌ها

«گل باران شدن کره‌شمالی مقابل پرتغال»

2010 June 22

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

یازدهمین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با سه پیروزی دنبال‌ شد و تیم‌‌های پرتغال‌، شیلی و اسپانیا توانستند حریفانشان را شکست دهند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دیدار تیم‌های کره‌شمالی و پرتغال از گروه هفتم رقابت‌های جام‌جهانی 2010 در ورزشگاه «گرین پوین» شهر «کیپ تاوون» و به قضاوت «پابلو پوزو» از شیلی برگزار شد.که در نهایت تیم‌ملی فوتبال کره‌شمالی با قبول شکست سنگین هفت بر صفر برابر پرتغال از گردونه رقابت‌های جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی کنار رفت.

پرتغالی‌ها که در دیدار نخست خود برابر ساحل‌عاج به‌تساوی بدون گل رسیده بودند از ابتدای کار حملات گسترده‌ای را بر روی دروزاه کره‌شمالی طراحی کردند تا به‌یک پیروزی پرگل دست یابند. این بهترین پیروزی کسب شده برای یک تیم در رقابت‌های جام‌جهانی 2010 تا به‌امروز است که به‌نام پرتغال ثبت شد.

«رامون میرلس» در دقیقه 29 نیمه نخست، گل اول بازی را برای پرتغالی‌ها به‌ارمغان آورد. در نیمه دوم نیز «سیمائو سابروسا» «هوگو‌آلمیدا» «تیاگو (2 گل)» «لیدسون» و «کریستیانو رونالدو» شش گل دیگر برای پرتغال به‌ثمر رساندند تا این تیم در پایان به‌پیروزی قاطع هفت بر صفر دست یابد.

کره‌شمالی نماینده قاره‌آسیا که در دیدار نخست خود با نتیجه نزدیک دو بر یک، مغلوب برزیل شده بود با قبول دومین شکست پیاپی خود از گردونه مسابقات کنار رفت. در پایان دور دوم از مرحله مقدماتی تیم‌ملی برزیل با شش امتیاز در صدر جدول گروه هفتم قرار گرفت، و تیم‌های پرتغال و ساحل‌عاج هم با چهار و یک امتیاز دوم و سوم هستند و کره‌شمالی بدون کسب امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد.

اما تیم‌ملی فوتبال شیلی در چارچوب مسابقات جام‌جهانی 2010 مقابل سوییس به‌برتری رسید تا دومین پیروزی متوالی خود را جشن بگیرد و در صدرگروه هشتم بایستد.

در این‌دیدار که از گروه هشتم مرحله مقدماتی و در ورزشگاه «نلسون‌ماندلا» شهر «پورت‌الیزابت» آفریقای‌جنوبی برگزار شد، تیم شیلی در پایان با نتیجه یک برصفر برابرحریف خود به‌برتری رسید و در صدر این گروه قرار گرفت.

در مهم‌ترین حادثه نیمه نخست،‌ «والون‌بهرامی» هافبک تیم‌ملی سوییس در دقیقه 31 با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد. در این صحنه، «‌بهرامی» با آرنج دست به‌صورت مدافع شیلی زد که «خلیل القمدی» داور عربستانی بازی پس از مشورت با‌ «حسن کامرانی‌فر» کمک اول ایرانی خود، بازیکن تیم سوییس را اخراج کرد.

در نیمه نخست دو تیم بازی درگیرانه‌ای را در میانه میدان به‌نمایش گذاشتند به‌طوری‌که فرصت گل‌زنی چندانی بر روی دروازه‌های دو تیم ایجاد نشد تا با تساوی بدون گل به‌رخت‌کن بروند. در نیمه دوم‌، تیم شیلی منطقی‌تر بازی کرد و توانست مزد بازی حساب شده خود را با یک گل زیبا بگیرد. در دقیقه 75 سانتر خوب «استبان پاردس» به «مارک گونزالس» رسید و مهاجم تازه وارد شیلی با ضربه سر کار را تمام کرد.

در این نیمه تیم شیلی توسط «‌الکسیس‌سانچز» دروازه سوییس را باز کرد که «کامرانی‌فر» پرچم خود را بالا برد و به‌درستی این گل را افساید اعلام کرد.

اما در دیگر دیدار این روز تیم‌ملی فوتبال اسپانیا با برتری مقابل هندوراس‌، به‌صعود به‌دور دوم جام جهانی 2010 امیدوار شد.

این مسابقه‌ از گروه هشتم جام‌جهانی 2010 به‌داوری «یوئیچی نیشی‌مورا» از ژاپن در ورزشگاه  «الیس‌پارک»  شهر «ژوهانسبورگ» برگزارشد که طی آن تیم اسپانیا با دوگل به‌برتری رسید.

«داوید‌‌ ویا» مهاجم اسپانیا در دقایق 17 و 51 موفق شد دروازه هندوراس را باز کند و سه امتیاز با ارزش را به‌حساب تیمش واریز نماید.

اسپانیا روز جمعه با شیلی مبارزه می‌کند که در صورت برتری قدم به‌دور دوم خواهد گذاشت . تیم اسپانیا در بازی نخست خود مقابل سوییس با یک گل تن به‌شکست داد و هندوراس نیز با همین نتیجه مغلوب شیلی شد. در این گروه تیم شیلی با کسب شش امتیاز از دو بازی صدرنشین است و در استانه صعود به‌مرحله دوم قرار دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۲ Comments