Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
زاکومی-بدیمنی روز سیزدهم با کاپلو کاری نداشت،

«صعود سینه‌خیز انگلیس، به‌یک‌هشتم»

2010 June 24

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

سیزدهمین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با چهار پیروزی دنبال‌ شد و تیم‌‌های انگلیس، آمریکا، آلمان و استرالیا توانستند حریفانشان را شکست دهند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیم‌ملی فوتبال انگلیس با پیروزی برابر اسلوونی به‌دور دوم رقابت‌های جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی صعود کرد.

در این دیدار که در ورزشگاه «نلسون ماندلا» شهر «پورت الیزابت» برگزار شد، تیم انگلیس با یک گل حریف خود را شکست داد و به‌عنوان تیم دوم گروه سوم راهی مرحله بعدی شد.

قرمزپوشان تیم انگلیس که پیش از این بازی به‌دلیل کسب دو تساوی متوالی در این دوره از رقابت‌ها، تحت فشار هواداران و رسانه‌های این کشور قرار داشتند با ارایه یک بازی تهاجمی، تیم اسلوونی را با شکست پشت سر گذاشتند تا به‌ناکامی‌های خود در این مسابقه‌ها پایان دهند.

حملات گسترده انگلیسی‌ها در دقیقه 23 با گلزنی مهاجم 28 ساله این تیم«جرمین دفو» به‌ثمر نشست. در این صحنه بازیکنان انگلیس از جناح راست حمله‌ای را به‌سمت دروازه اسلوونی طراحی کردند که «دفو» سانتر «جیمز میلنر» را با یک ضربه بغل پا به‌گل تبدیل کرد.

قرمز‌پوشان انگلیسی در این بازی پر‌افت‌و‌خیز، بارها فرصت‌های گل‌زنی به‌دست آوردند، اما تنها یک‌بار دروازه «سمیر هاندانویچ» دروازه بان اسلوونی را باز کردند.

بازی‌کنان تیم اسلوونی که برای کسب یک امتیاز و صعود به‌مرحله بعدی رقابت‌ها گام به‌زمین گذاشته بودند، نتوانستند بازی منسجم و هماهنگ خود را به‌نمایش بگذارند تا از دور رقابت‌ها کنار بروند.

تیم‌ملی فوتبال آمریکا با برتری یک بر صفر برابر الجزایر که در ثاینه‌های پایانی به‌دست آمد، راهی مرحله دوم رقابت‌های جام‌جهانی 2010 شد. این دو تیم از مرحله سوم دور مقدماتی گروه C رقابت‌های جام‌جهانی 2010 در ورزشگاه «لوفتوس» شهر «پروتریا» به‌مصاف هم‌رفتند که در پایان آمریکا توانست به عنوان تیم نخست گروه سوم راهی مرحله دوم شود.

«سپ بلاتر» رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا و «جیمی کارتر» رییس جمهوری اسبق ایالات متحده از میهمانان ویژه این دیدار بودند.

آمریکا پیش از این دیدار دو امتیازی بود و الجزایز هم با یک امتیاز در انتهای جدول رده‌بندی گروه سوم رقابت‌های جام‌جهانی 2010 قرار داشت.

هر دو تیم برای به‌دست آوردن مجوز صعود به‌مرحله حذفی پیکارهای جام‌جهانی نیاز به‌کسب 3 امتیاز داشتند.

«لاندن داناوان» مهاجم باتجربه آمریکا در دقیقه دوم از وقت‌های تلف شده نیمه دوم گل برتری تیمش را به‌ثمر رساند تا آمریکا بالاتر از انگلیس راهی مرحله حذفی شود.

اما در دیگر دیدار این روز  تیم‌های آلمان و غنا از گروه چهارم جام جهانی در ورزشگاه «ساکر سیتی» شهر «ژوهانسبورگ» به‌مصاف یک‌دیگر رفتند، که در نهایت با یک گل به‌سود نماینده اروپا خاتمه یافت.

در نیمه نخست تلاش دو تیم برای بازی کردن دروازه‌ها بی‌ثمر بود اما در نیمه دوم آلمانی‌ها که بازی بهتری ارایه کردند،‌ در دقیقه 60 توسط «اوزیل» به‌گل رسیدند و با این پیروزی، عنوان نخست گروه چهارم را به‌خود اختصاص دادند. به‌این ترتیب آلمان در مرحله یک هشتم نهایی به‌مصاف انگلیس تیم دوم گروه سوم می‌رود.

اما دیدار تیم‌های صربستان و استرالیا از گروه چهارم جام‌جهانی با نتیجه دو بر یک به‌سود استرالیا خاتمه یافت.نیمه نخست این دیدار بدون گل مساوی خاتمه یافت؛ اما در نیمه دوم 3 گل به‌ثمر رسید.
استرالیا که کم‌ترین بخت برای صعود از این گروه را داشت،‌ دو بار از حریف خود پیش افتاد و در دقایق 69 و 73 توسط «کاهیل» و «هولمن» به‌گل رسید تا امیدهایش برای صعود بیش‌تر شود اما صربستان در دقیقه 84 توسط «پانتلیچ« دروازه «شوارتزر» را باز کرد تا نتیجه دو بر یک شود.

به‌این ترتیب استرالیا چهار امتیازی شد اما به‌دلیل تفاضل گل کم‌تر نسبت به‌غنا از صعود به‌مرحله بعد بازماند و نمانده آفریقا به‌عنوان تیم دوم گروه چهارم حریف آمریکا در یک‌هشتم نهایی شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,