Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
مهدی کروبی و میرحسین موسوی:

«تضعیف مجلس موجب نگرانی است»

2010 June 24

رادیو کوچه

مهدی کروبی و میرحسین موسوی از رهبران مخالف دولت ایران روز گذشته (چهارشنبه) دیدار کردند.

در این دیدار که در دفتر میرحسین موسوی برگزار شد این دو رهبر اصلاح‌طلب ضمن ابراز تاسف آقایان کروبی و موسوی از وقایع اخیر مجلس شورای اسلامی نگرانی خود را از  تضعیف  نهاد قانونگذاری که با هجمه و قشون کشی به مجلس به بهانه تصویب مصوبه‌ای در خصوص وقف اموال دانشگاه آزاد شد، اظهار کردند.

بر اساس گزارش وب‌سایت‌های کلمه و سحام‌نیوز که اخبار مربوط به میرحسین موسوی و مهدی کروبی را پوشش می‌دهند این دو رهبر مخالف نظام از همگان خواستند در مقابل این گونه رفتارها که جایگاه نهاد قانونگذاری و اختیار نمایندگان را سلب می کند، «موضع» بگیرند و به «قانون گریزان» اجازه ندهند با چنین شیوه‌هایی «مقاصد نامشروع» خود را پیش ببرند.

آن‌ها هم‌چنین تاکید کردند که اگر توسل به قانون گریزان و متجاوزان به یک قاعده نامبارک تبدیل گردد، دیگر حرمتی برای اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی باقی نخواهد ماند و این امر گزینش بردار نخواهد بود.

این دیدار عصر روز چهارشنبه با بیانیه‌ای مشترک مبنی بر  «تاکید بر حرمت مرجعیت و جایگاه رفیع آن در شیعه»، «ابراز نگرانی از  تضعیف جایگاه مجلس»، «اظهارات نسنجیده مقامات اجرایی کشور و هزینه‌های آن بر منافع ملی»، «محکومیت بازداشت‌های اخیر و تلاش در جهت آگاهی نسبت به حقوق» و «آزادی‌های بنیادین به ویژه اصناف و گروه‌های مختلف» به پایان رسید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,