Saturday, 18 July 2015
19 June 2021
احمدی‌نژاد:

«الان نوبت ما است»

2010 June 24

آن‌چه در این بخش می‌آید فقط انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است و این رادیو دخل و تصرفی در آن ندارد.

محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری ایران صبح امروز پنج‌شنبه طی سخنانی در همایش ائمه جماعات و فعالان مساجد با اشاره به صدور قطع‌نامه علیه این کشور در شورای امنیت گفت: «با صدور قطع‌نامه حرکت خود را انجام دادند و الان نوبت ما است.»

بر اساس گزارشات رسانه‌های گروهی ایران، وی افزود: «ما برای تغییر نظام ناعادلانه جهان و استقرار نظام عادلانه نقشه و طراحی داریم که یکی از اجزای طرح ما این است که بگوییم شورای امنیت ناعادلانه است از همین رو باید عوض شود و این کشورها با صدور قطع‌نامه علیه کشورمان حرف ما را مستند می‌کنند بنابراین ما خوشحال هستیم که آن‌ها در نقشه ما بازی می‌کنند».

احمدی‌نژاد با اعلام این خبر که هفته آینده «شرایط گفت‌وگو را اعلام خواهیم کرد»، تصریح کرد: «قطع‌نامه می‌دهند و می‌گویند بیایید گفت‌وگو و مذاکره کنید بسیار خوب بیایید گفت‌وگو کنیم اما طوری گفت‌وگو می‌کنیم که پشیمان شده و از این غلط‌ها نکنید».

چندی پیش شورای امنیت سازمان ملل متحد قطع‌نامه 1929 که چهارمین قطع‌نامه در رابطه با ایران است را تصویب کرد که تحریمات جدیدی در رابطه با این کشور را در نظر دارند. از 15 عضو شورای امنیت، 12 کشور رای موافق، برزیل و ترکیه رای مخالف و لبنان رای ممتنع داد. در این قطع‌نامه به فهرست 40 تن از مسوولین دولتی ایران که در قطع‌نامه گذشته ذکر شده بود، تنها یک اسم اضافه شد. علاوه بر این به فهرست سیاه موسسات بانکی ایرانی که مشمول تحریم می‌شوند، بانک مرکزی ایران وارد ساخته نشد و در مقدمه قطع‌نامه گفته می‌شود که کشورهای عضو سازمان ملل متحد باید در رابطه با این ساختارهای مالی هشیاری به خرج دهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,