Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
زاکومی –برزیل اروپا برابر برزیل آمریکا

«توقف برزیل مقابل پرتغال»

2010 June 26

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

پانزدهمین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با دو‌ پیروزی و دوتساوی دنبال‌ شد و تیم‌‌های ساحل عاج و اسپانیا توانستند حریفانشان را شکست دهند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیم ملی فوتبال برزیل در مرحله مقدماتی رقابت‌های جام‌جهانی 2010 مقابل تیم پرتغال متوقف شد.

در این دیدار که از گروه هفتم در ورزشگاه «دوربان» آفریقای‌جنوبی برگزار شد، دو تیم به‌نتیجه تساوی بدون گل رضایت دادند تا به‌مرحله بعدی راه یابند.

بازی با حملات بازی‌کنان تیم برزیل آغاز شد، آنان قصد داشتند تا با کنترل میدان از مرکز خط دفاع تیم پرتغال، به‌گل دست یابند، اما در این امر ناموفق عمل کردند.

تاکتیک تیم برزیل در اواخر نیمه نخست تغییر کرد، به‌گونه‌ای که زردپوشان از جناح راست خود درصدد باز کردن دروازه حریف بودند، اما آمادگی مدافعان پر تعداد پرتغال مانع از گل‌زنی آنان شد.

در مهم‌ترین حادثه نیمه نخست، شوت «نیلمار دی سیلوا» هافبک برزیل به‌تیرک دروازه تیم پرتغال اصابت کرد تا برزیلی‌ها نتوانند با پیروزی به‌رخت‌کن بروند.

تجمع بازیکنان پرتغال در نیمه دوم باعث شد تا برزیلی‌ها هم‌چنان از هر دو جناح و شوت از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای گل‌زنی امتحان کنند، اما آنان نتوانستند «ادواردو» دروازه‌بان پرتغال را مغلوب خود کنند.

بازی‌کنان تیم پرتغال نیز در این دیدار با تمرکز در یک سوم خط میانی خود سعی داشتند تا حملات برزیلی‌ها را مهار کرده و در ضد حملات سرعتی دروازه حریف را باز کنند، اما مهاجمان این تیم موفق به‌عبور از مدافعان مستحکم برزیل نشدند.

اما تیم‌ملی فوتبال ساحل عاج با وجود پیروزی برابر تیم کره‌شمالی از راهیابی به‌مرحله دوم رقابت‌های جام‌جهانی 2010 باز‌ماند.

در این دیدار که در ورزشگاه «امبومبلا‌« شهر «نلسپوریت» آفریقای‌جنوبی برگزار شد، تیم‌ملی ساحل عاج با سه گل حریف خود را شکست داد، اما نتوانست به‌مرحله یک‌هشتم پایانی صعود کند.

در این بازی «یحیی توره»‌ در دقیقه 14، «روماریک»‌ در دقیقه 20 و «‌سالومون کالو»‌ در دقیقه 82 برای تیم ساحل عاج گل‌زنی کردند.

تیم ساحل عاج با کسب یک شکست برابر برزیل، یک تساوی مقابل پرتغال و پیروزی برابر کره‌شمالی به دیدارهای خود در جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی پایان داد تا ناکامی تیم‌های آفریقایی برای پیوستن به جمع 16 تیم حاضر در جام‌جهانی ادامه یابد.

در دیگر دیدار این روز از گروه هشتم، تیم اسپانیا در ورزشگاه «تشوانه» شهر «پرتوریا» توانست شیلی را با گل‌زنی «داوید ویا» و «آندرس اینیستا» دو بر یک شکست دهد و به‌عنوان صدرنشین گروه خود به‌دیدار پرتغال برود.

«میار» در دقیقه 47 تک گل شیلی را به‌ثمر رساند. مردان «مارچلو بیلسا» سرمربی آرژانتینی شیلی با شش امتیاز و به‌خاطر تفاضل گل کم‌تر در مکان دوم جدول گروهشان ایستادند و در دور یک‌هشتم نهایی پیکاری سخت و تکراری با برزیل، قهرمان گروه هفت رقابت‌ها را خواهند داشت. این دو تیم در دور مقدماتی جام‌جهانی در منطقه آمریکای جنوبی دو بار با هم بازی داشتند.

اما در دیگر دیدار هم‌زمان این گروه که در «مانگوآنگ» «بلوم فونتین»برگزار شد تیم‌های سوییس و هندوراس با تساوی بدون گل به‌کارشان پایان دادند و از جام‌جهانی 2010 کنار رفتند. سوییس چهار امتیازی در صورت برد هندوراس با اختلاف دو گل می‌توانست به‌جای شیلی راهی دور بعد شود. هندوراس هم با این تساوی با یک امتیاز از جام نوزدهم خداحافظی کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,