Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
زاکومی- با وجود شایستگی کره اما،

«اروگوئه در یک‌چهارم نهایی»

2010 June 27

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

شانزدهمین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با دو‌ پیروزی دنبال‌ شد و تیم‌‌های اروگوئه و غنا توانستند حریفانشان را شکست دهند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیم‌های اروگوئه و کره‌جنوبی نخستین دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی را در ورزشگاه «نلسون ماندلای» «بندر الیزابت» برگزار کردند. در پایان این دیدار حساس تیم‌ملی اروگوئه با نتیجه دو بر یک کره‌جنوبی نماینده قاره آسیا را شکست داد تا به‌عنوان نخستین تیم، جواز حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی را کسب کند.

هر دو تیم کار را با حملات متعدد بر روی دروازه‌هم آغاز کردند به‌طوریکه در دقیقه ششم ضربه ایستگاهی «پارک چو یونگ» مهاجم کره‌جنوبی به‌تیرک دروزاه اروگوئه برخورد کرد. سه دقیقه بعد توپ ارسالی «دیه‌گوفورلان» با اشتباه مدافعان و دروازه‌بان کره‌جنوبی به «لویس سوارز» رسید تا این مهاجم 22 ساله نخستین گل این دیدار را برای اروگوئه به‌ارمغان بیاورد.

در نیمه دوم کره‌جنوبی بازی را هجومی آغاز کرد تا در دقیقه 68 «لی چون یونگ» هافبک کره‌جنوبی توپ ارسالی از جناح چپ را با اشتباه مدافعان و دروازه‌بان اروگوئه تبدیل به‌گل مساوی کند.

در‌حالی که بارش شدید باران در نیمه دوم کار را برای هر دو تیم سخت کرده بود «لوییس سوارز» در دقیقه 80 با یک ضربه زیبا و مهار نشدنی برای دومین مرتبه اروگوئه را در این بازی پیش انداخت.

درنهایت دارنده دو عنوان قهرمانی جهان، دقایق پایانی بازی را به‌خوبی کنترل کرد تا با عبور از کره‌جنوبی به‌مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام‌جهانی 2010 صعود کند.

اما دیدار دو تیم آمریکا و غنا که از دور یک‌هشتم نهایی جام‌جهانی در ورزشگاه «رویال بافوکنگ» شهر «روستنبرگ» و با قضاوت «ویکتور کاسای» از مجارستان برگزار می‌شد، در پایان وقت قانونی با تساوی یک بر یک به‌پایان رسید. «کوین پرینس بوآتنگ» در دقیقه پنج غنا را از حریف پیش انداخت. اما در ادامه و در دقیقه 62 «لاندون دانوان» از روی نقطه پنالتی بازی را به‌تساوی کشاند. این نتیجه تا پایان نود دقیقه تغییری نکرد و بازی به‌وقت اضافه کشیده شد.

در دقیقه سوم نیمه نخست وقت‌های اضافی «ژیان» بار دیگر غنا را از آمریکا پیش انداخت. آفریقایی‌ها این بار از برتری خود به‌خوبی دفاع کردند و با حذف آمریکا راهی جمع هشت تیم پایانی شدند و حریف اروگوئه در دور یک‌چهارم نهایی رقابت‌های جام‌جهانی 2010 شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment