Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
در راستای بلاتکلیفی وضعیت تالار مولوی،

«هنرمندان دست به انتشار بیانیه زدند»

2010 June 29

خبر / رادیو کوچه

یک روز پس از انتشار خبر بازگشایی تالار مولوی و واگذاری مدیریت آن به‌مدیر کل امور فرهنگی دانشگاه تهران، بیش از ۱۸۰ چهره فرهنگی با انتشار بیانیه‌ای به‌ پلمب این تالار اعتراض کردند.

در ابتدای این بیانیه که به‌امضای اشخاصی چون «حمید سمندریان،‌ رخشان بنی‌اعتماد، آتیلا پسیانی، بهرام بیضایی، اصغر فرهادی و رضا کیانیان» رسیده، آمده است که پلمب تالار مولوی از رسیدن فجایع جدید به‌عرصه هنرهای نمایشی خبر می‌دهد.

در ادامه بیانیه امضاکنندگان پرسیده‌اند: «به‌موجب کدام قانون و بنا بر چه حقی و به‌دستور کدام نهاد یا شخصی این مکان فرهنگی پلمب شده بود؟» آن‌ها پرسیده‌اند: «آیا دل‌شوره امکانات محدود سالن‌ها،‌ بودجه و هفت‌خوان ممیزی بس نبود که پلمب تالارها نیز به‌آن اضافه شد؟» امضا کنندگان این بیانیه در پایان خواستار بررسی هرچه سریع‌تر «ابعاد غیرقانونی» پلمب تالار مولوی شدند.

تالار مولوی که مسوولیت آن تا پیش از بازگشایی مجدد در اختیار جهاد دانشگاهی بود، شام‌گاه ۳۱ خرداد ماه توسط ماموران انتظامات دانشگاه تهران در حالی پلمب شد که میزبان اجرای سه تاتر بود.

خبرگزاری مهر پنج‌شنبه هفته گذشته اعلام کرد که فعالیت این تالار با مدیریت جدید از سرگرفته شده، اما بسیاری از اهالی تاتر می‌گویند وضعیت این تالار هم‌چنان نامعلوم است. با پلمب این تالار آن‌طور که خبرگزاری فارس گزارش کرده، برگزاری پنجمین جشنواره نمایش‌نامه‌خوانی مولوی نیز به‌زمان دیگری موکول شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,