Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
درپی بازداشت ده مظنون به جاسوسی

«روسیه هرگونه ارتباط را تکذیب کرد»

2010 June 30

خبر / رادیو کوچه

وزارت امور خارجه روسیه در شام‌گاه روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که اتهام جاسوسی ده مظنون بازداشت شده توسط نیروی پلیس مرکزی آمریکا را بی‌اساس دانسته و ارتباط این افراد با روسیه برای جاسوسی را مورد انتقاد قرار داد.

به نقل از گاردین چاپ لندن آندری نسترنکو، سخن‌گوی وزارت امور خارجه روسیه در این اطلاعیه که روز سه‌شنبه منتشر شده است، اعلام کرد: «از نظر ما چنین عمل‌کردهایی هیچ مبنایی نداشته و اهداف نامناسبی را دنبال می‌کنند که می‌تواند بر آینده روابط روسیه و آمریکا اثر گذارد».

در این اطلاعیه هم‌چنین تاکید شده است: «ما دلایلی که دادگستری آمریکا را برای اعلام چنین مطلبی وادار کرده را درک نمی‌کنیم زیرا این عمل یادآور دوران جنجال‌های جاسوسی «جنگ سرد» است».

این اطلاعیه در حالی منتشر شده است که به گفته وزارت امور خارجه این دو کشور در حال برقراری روابط تازه برای هم‌کاری‌های بیش‌تر قرار گرفته‌اند که این اتهام ممکن است بر این روابط اثر منفی داشته باشد.

این در حالی است که از دفتر آقای مدودف رییس جمهوری روسیه تبعیت این افراد که به گفته پلیس اف‌بی‌آی روس اعلام شده است را تکذیب کرده است.

لازم به یادآوری است که دادگستری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که 10‌ نفر به اتهام جاسوسی به نفع فدراسیون روسیه در خاک آمریکا بازداشت شده‌اند اما این سازمان از اطلاعات محرمانه‌ای که این عده منتقل کرده‌اند خبری ارایه نکرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,