Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
در دانشگاه شریف رخ داد،

«از ورود کروبی جلوگیری شد»

2010 June 30

خبر / رادیو کوچه

مهدی کروبی بعد از ظهر روز گذشته سه‌شنبه برای شرکت در مراسم ختم پدر محمدرضا عارف (معاون محمد خاتمی) در مسجد دانشگاه شریف به این دانشگاه رفته بود، توسط عده‌ای از افراد منسوب به دولت با شعار و ناسزا روبه‌رو شد و نتوانست وارد مسجد شود.

به نقل از سی‌میل، این عده با سردادن شعارهایی نظیر «فتنه‌گر برو بیرون»، «منافق برو بیرون» و «دانشگاه جای فتنه‌گران نیست» مانع ورود وی به مسجد دانشگاه صنعتی شریف شدند. کروبی به توصیه اطرافیان‌اش از حضور در مجلس ختم خودداری کرد و از دانشگاه صنعتی شریف خارج شد.

مهدی کروبی در واکنش به این موضوع به خبرنگار سحام‌نیوز گفت: «من بسیار متاسفم بسیجی که در زمان امام ۸ سال در جبهه‌ها جنگید و از کشور دفاع کرد، کارش به جایی رسیده است که در دانشگاه‌ها با دانشگاهایان برخورد می‌کند، در مساجد مردم را کتک بزنند، در رای‌گیری‌ها تقلب، در خیابان‌ها به کشتار مردم، در ۱۴ خرداد جلوگیری از سخن‌رانی نوه امام، حمله به خانه، دفاتر و مساجد مراجع و در بسیاری جاهای دیگر اقداماتی که نام و یاد بسیج را لکه دار کرده‌اند.»

آقای کروبی ادامه داد: «بسیجی که با خون هزاران شهید و جانباز آبیاری شده بود. متاسفانه عمل‌کرد این افراد بدانجا رسانده است که میراث امام که همان جمهوریت و اسلامیت بود اکنون رنجور و ناتوان گشته است.»

وی در پایان گفت: «بنده میگویم اگر زمان شاه یک شعبان بی‌مخ بود، اکنون این حاکمیت صدها شعبان بی‌مخ تربیت کرده است و این افراد باید بدانند که مهدی کروبی تا آخر ایستاده است و آماده پرداخت هرگونه هزینه‌ای در این راه است و تا گرفتن حق مردم از پا نخواهد نشت.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,