Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
سوت- دل بوسکه می‌گوید:

«می‌خواهیم تاریخ‌ساز شویم»

2010 July 01

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

«دل بوسکه» که شاگردانش موفق شدند تا با پیروزی مقابل پرتغال به‌مرحله یک‌چهارم پایانی رقابت‌های جام‌جهانی راه‌یابند، در پایان این دیدار حساس و تماشایی به‌این نکته اشاره کرد که تیمش شایستگی صعود به‌مرحله یک‌چهارم پایانی این رقابت‌ها را داشته و در این رابطه گفت: «زمانی‌که بدین ترتیب بازی می‌کنیم برای بازیکنان حریف بسیار سخت است که بتوانند ما را کنترل کنند.»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

او در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به‌ورود «فرناندو یورنته» به‌ترکیب تیم گفت: «او عمل‌کرد فوق‌العاده‌ای را به‌اجرا گذاشت. این نشان‌دهنده ارزش بازیکنان ماست که هر آن‌چه در درونشان دارند را به‌نمایش می‌گذارند.»

سرمربی ماتادورها در ادامه با اشاره به‌حضور تیمش در مراحل حساس رقابت‌های جام‌جهانی گفت: «می خواهیم تاریخ‌ساز شویم. بازیکنان ما بسیار با‌انگیزه هستند، رقابت‌هایی طولانی را پیش‌رو داریم و آماده‌ایم تا خواسته‌هایمان را برآورده سازیم.»

در پایان این دیدار «کریس رونالدو» با عصبانیت در پاسخ به‌سوالی در مورد حذف پرتغال گفت: «چطور می‌توانم حذف پرتغال را توضیح بدهم، شما باید در این رابطه با کارلوس کیف‌رش صحبت کنید.»

«کارلوس کیفرش» سرمربی تیم‌ملی پرتغال در پایان دیدار تیمش مقابل اسپانیا در مرحله یک‌هشتم پایانی جام‌جهانی که با شکست و حذف پرتغالی‌ها هم‌راه بود، در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و در  صحبت‌هایی به آنالیز این دیدار پرداخت.

او با تمجید از عمل‌کرد شاگردان «دل بوسکه» در زمین  مسابقه گفت: «اسپانیایی‌ها بسیار خوب توپ را در زمین به‌گردش در می‌آوردند. هر تیمی که صاحب توپ باشد و به‌بهترین نحو توپ را به‌جریان در بیاورد، شانس بیش‌تری برای تحت کنترل درآوردن بازی دارد. ما شانس‌های خودمان را داشتیم ولی نتوانستیم به‌گل برسیم.»

کیف‌رش ادامه داد: «در نهایت این اسپانیا بود که با بهره‌گیری از مالکیت میدان، گردش توپ در زمین و موقعیت‌هایی که خلق می‌کردند، به‌گل رسیدند و تمام این‌ها گویای آن است که نتیجه عادلانه‌ای رقم خورد.» این مربی موزامبیکی با ابراز تاسف از ناکامی تیمش گفت: «واقعن ناراحت‌کننده است که نتوانستیم از فرصت‌هایی که داشتیم به‌گل برسیم، چرا که ما می‌توانستیم از نظر تسلط بر توپ و میدان، آمار برابری را ثبت کنیم.»

کیف‌رش در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: «پرتغال بازی ارزش‌مندی را به‌نمایش گذاشت. بازیکنانم با انگیزه و اشتیاق فراوانی جنگیدند و میل فراوانی به‌پیروزی داشتند ولی در این دیدار این امر ممکن نبود. اکنون باید به‌فکر بازگشت قوی تر به گردونه این رقابت‌ها باشیم. ما می‌خواستیم به‌مراحل بالاتری در این رقابت‌ها راه بیابیم ولی این امر محقق نشد. به اسپانیا هم تبریک می‌گویم و برای آن‌ها آرزوی موفقیت در ادامه رقابت‌ها را دارم.»

«آلمیدا» ستاره تیم‌ملی پرتغال در زمین مسابقه بود که در جریان نیمه دوم در کمال تعجب همگان و در پی تصمیم کیف‌رش مجبور به‌ترک زمین مسابقه شد. تصمیمی که شاید بتوان آن‌را یکی از عوامل ناکامی پرتغال در صعود به‌دور بعدی رقابت‌های جام‌جهانی دانست.

«آلمیدا» در پایان این دیدار در کنفرانس خبری گفت: «تیم برتر به‌پیروزی رسید. اسپانیا بازی را بسیار خوب شروع کرد. آن‌ها تیم فوق‌العاده‌ای دارند ولی ما هم واقعن خوب جنگیدیم، متاسفانه آن‌ها خوشحال‌تر بودند.»

این ستاره پرتغالی در مورد تعویضش در نیمه دوم این بازی گفت: «از تعویضم اصلن متعجب نشدم‌ البته از این بابت بسیار ناراحت شدم چون می‌خواستم بیش‌تر بازی کنم ولی این مربی است که در این‌گونه موارد تصمیم می‌گیرد. این مربی است که فرصت بازی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. من می‌دانم که می‌توانستم بیش‌تر برای تیمم بدوم، ولی مربی به‌این نتیجه رسید که من خسته هستم. ما 23 نفریم و او مربی تیم است پس او تصمیم می‌گیرد، ما فقط باید نهایت تلاشمان را به‌کار بگیریم‌ باید بگویم که تیم ما خوب بازی کرد ولی ما نتوانستیم به‌پیروزی برسیم.»

«آلمیدا» در مورد مزه حضور در رقابت‌های مرحله یک‌هشتم پایانی جام‌جهانی گفت: «مزه خاصی نداشت. اکنون ما می‌بایست سرهایمان را بالا بگیریم. چون در دیدار مقابل اسپانیا بسیار خوب بودیم. ما موقعیت‌های متعددی را خلق کردیم ولی نتوانستیم به‌گل برسیم. ما یک تیم هستیم و اگر پرتغال باخت ،در حقیقت همه ما باختیم.»

در پایان این دیدار «کریس رونالدو» با عصبانیت در پاسخ به‌سوالی در مورد حذف پرتغال گفت: «چطور می توانم حذف پرتغال را توضیح بدهم؟ شما باید در این رابطه با کارلوس کئیروش صحبت کنید.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,