Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
در پی اظهارات ملک عبداله در دیدار با وزیر دفاع فرانسه

«آقای پادشاه پدرت تو را «عبداله» نامیده، نه «عبدالشیطان»»

2010 July 04

آن‌چه در این بخش می‌آید فقط انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است و این رادیو دخل و تصرفی در آن ندارد.

ملک عبداله در دیدار با وزیر دفاع فرانسه گفته است: «دو کشور در جهان هستند که شایستگی و لیاقت موجودیت را ندارند، یکی ایران و دیگری اسراییل».

عصرایران : سیدجواد سیدپور‌- روزنامه فرانسوی فیگارو خبری را از عبداله پادشاه عربستان منتشر کرد که در نوع خود بی‌سابقه است. ملک عبداله در دیدار با وزیر دفاع فرانسه گفته است: «دو کشور در جهان هستند که شایستگی و لیاقت موجودیت را ندارند، یکی ایران و دیگری اسراییل».

هرزگویی‌های پادشاه عربستان درباره ایران نشان‌دهنده ضمیر بیمار فردی است که نه جایگاه خود را می‌داند و نه مقام سخن را. چرا که اگر او اندکی – تنها اندکی – فهم مناسبی از اسلام و سیره حضرت رسول(ص) داشت به‌عنوان یک مسلمان، هم‌کیشان خود را در برابر «کافر حربی» این‌گونه مورد تعریض قرار نمی‌داد.

این نشان می‌دهد که او نه تنها از حکومت‌داری چیزی نمی‌داند که فاقد درک اسلامی و انسانی از موقعیت خود و موقعیت اسلام است. رنجی که او و دیگر سران عرب از موقعیت ویژه انقلاب اسلامی با رهبری امام‌خمینی(ره) در 30 سال گذشته می‌برند قابل درک است، زیرا پرچم رهبری جریان اسلام‌گرایی را از دست آن‌ها ستاند و آنان را به‌همان گوشه حرم‌سراها و لعبت‌کده‌های خود نشاند.

کینه آن‌ها کینه منافع نیست که آنان از بابت منافع مادی در 30 سال گذشته به‌واسطه تحریم‌های غرب و آمریکا بر علیه ایران حسابی پروار شدند و آخور‌آباد کردند. کینه آن‌ها، کینه قدرت سیاسی و رهبری هویت اسلامی است.

عربستان وقتی می‌بیند به‌رغم حساب‌های انباشته از دلارهای نفتی نمی‌تواند سیاست‌های خود را در لبنان، عراق، افغانستان و در جای‌جای خاورمیانه پیاده کند و همه‌جا ایران بسان خاری در چشم آنان عمل می‌کند و طرح‌ها و ترفندهای آنان را باطل می‌سازد، به عقده حقارتی دچار می‌شود که راهی جز درشت‌گویی‌های نامعقول ندارد تا بتواند حداقل ضمیر آشوب‌زده خود را تسکین دهد.

اکنون همه می‌دانند که ملک عبداله برای تضعیف دولت عراق هزینه تروریست‌ها در اقصا نقاط دنیا را می‌پردازد تا با آمدن به عراق و ناامن‌کردن آن و حمله به مراکز و اماکن مقدس شیعیان به تفرقه و نقار در بین ملت عراق و سرنگونی حکومت قانونی عراق بپردازد.

ملک عبداله از طریق یکی از برادرانش و با تشکیل بنیادی به ظاهر خیریه در مصر، اردن و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس و پاکستان و افغانستان به تروریست‌ها کمک می‌کند تا با رفتن به عراق به امور خراب‌کارانه بپردازند.

او از این‌راه و با کمک علمای وهابی به افرادی‌که با این کارها آسیب می‌بینند وعده بهشت و به خانواده‌های آنان وعده دلارهای بسیار می‌دهد.

ملک‌عبداله و برادرانش رسمن «بارانداز تروریست» درست کرده‌اند و برای مقابله با شیعیان از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند. اگر این شاه واشنگتنی و دیگر سران عرب به‌جای مقابله با شیعیان به فکر اتحاد مسلمانان بودند اکنون وضعیت غزه و فلسطین بدین شکل نبود و دشمنان اسلام تا بدین پایه گستاخ نمی‌شدند.

اما در تفکر منجمد سران عربستان حمله به شیعیان اولا‌تر از اتحاد و یک‌پارچگی اسلامی است و این را عملن و علنن هم مطرح می‌کنند و شیعیان را با مشکل مواجه می‌سازند مخصوصن از نوع شیعه ایرانی که در 30 سال گذشته با وجود آن‌همه دشمنی اعراب نه تنها به زانو درنیامد بلکه توانست قدرت خود را هم گسترش بدهد و بسیاری از دولت‌های عربی را به چالش بکشد و این در حالی است که قاطبه علمای عقل اندیش و اسلام‌شناس اهل سنت، بر دوری از تفرقه و هم‌دلی همه فرقه‌های اسلامی تاکید و تصریح دارند.

حجم کمک‌های مادی و معنوی حاکمان عرب به صدام نه چیزی است که آن ها پنهان کنند و نه مسئله‌ای است که از چشم ایرانیان دور مانده باشد. آن‌همه کمک برای چه‌چیزی صورت گرفت؟ آیا آن زمان هم مسئله هسته‌ای در کار بود؟ آیا ایران انقلابی منافع مادی آن‌ها را تهدید کرده بود؟ چرا شیوخ عرب سیاست‌های خود را براساس ساعت واشنگتن تنظیم می‌کنند؟

یادش به‌خیر امام خمینی(ره) که می‌گفت اسلام این‌ها، «اسلام آمریکایی» است، آن‌وقت‌ها هنوز ابعاد این سخن امام به عینه آشکار نشده بود ولی حالا چیزی نیست که در پرده مانده باشد و کسی نداند که «اسلام ناب آمریکایی» یعنی چه.

با این حال و مزید اطلاع ملک عبداله باید گفت افتخار ایران و ایرانی این است که با همه اختلاف‌ها و گرایش‌ها و سلیقه‌ها و گروه‌ها در برابر دشمن وطن و متاج‌سران به خاک پاک ایران لحظه‌ای درنگ نخواهند کرد و جواب شایسته‌ای به کسانی‌که آرزوی حذف موجودیت ایران را دارند خواهند داد. زیرا این مردم مفتخرند که خود حاکم خود باشند نه ایالت اسلامی غیرمختار آمریکا.

آقای عبداله، عبداله باش و نه عبدالشیطان، آن‌هم عبد «شیطان بزرگ» و حداقل از سرنوشت صدام که او نیز آرزوی نابودی ایران را داشت درس بگیر و مهملات خود را واگویه نکن.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,