Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
در جشنواره بزرگ‌داشت روز عفاف‌و‌حجاب،

«رونمایی از مدل‌های ایرانی»

2010 July 05

رادیو کوچه

هم‌زمان با روز عفاف و حجاب (بیستم تیرماه) به‌منظور پیش‌گیری از ترویج مدل‌های غربی و شرقی و ابلاغ مدل موی ایرانی، مدل‌های مورد تایید وزارت ارشاد رونمایی می‌شود.

به گزارش ایلنا این برنامه که با هم‌کاری اتحادیه آرایش‌گران برنامه‌ریزی شده به‌منظور پیش‌گیری از ترویج مدل‌های غربی و شرقی و ابلاغ مدل موی ایرانی برگزار می‌شود، جلوگیری از اشاعه مدل‌های غیرمتعارف در ایران از مهم‌ترین اهداف است.

در اطلاعیه ستاد برگزاری جشنواره روز عفاف و حجاب آمده است: «با توجه به این‌که نقش آرایش‌گران در اجرای عفاف و حجاب در جامعه می‌تواند نقش موثری باشد، به‌منظور ترویج فرهنگ اسلامی و گرامی‌داشت روز عفاف و حجاب موسسه فرهنگی متین رویان با هم‌کاری دانشگاه تهران و مراکز فرهنگی از سراسر ایران و مراکز آموزشی برای تغییر نگرش فرهنگ زیبایی با الگوهای اسلامی و ایرانی و ترویج آن بین خانواده‌ها به‌ویژه جوانان این مرز و بوم و جلوگیری از اشاعه مدل‌های غیرمتعارف این مرز و بوم نقشه راهی برای آرایش‌گران سراسر ایران ارایه می‌کنند. بنابراین گزارش، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این جشنواره رونمایی از مدل‌های موی ایرانی برای جوانان است که به تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده است.

این همایش با اهدافی چون ایجاد بستر فرهنگ مناسب در جهت ترویج رعایت عفاف و حجاب در جامعه، ایجاد بستر و فرهنگ مناسب در جهت پیش‌گیری از ترویج مدل‌های غربی و شرقی و ابلاغ مدل موی ایرانی، گرامی‌داشت روز عفاف و حجاب، ایجاد بستر و فرهنگ مناسب جهت ارتقا این رشته به‌عنوان هنر در جامعه، گرامی‌داشت سال همت مضاعف و کار مضاعف در اتحادیه‌های صنفی آرایش‌گران سراسر کشور، آموزش و ارتقا مهارت شغلی در زمینه تبلیغات، شناخت توان‌مندی‌های بخش خصوصی و تقویت آن‌ها، بررسی راه‌کارهای ارتقا سطح کارآفرینی بانوان، تجلیل از زحمات و خدمات آرایش‌گران و… برگزار می‌شود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,