Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
زاکومی- اسپانیا بهترین تیم دنیا

«راه‌یابی اسپانیا به فینال جام‌جهانی ۲۰۱۰»

2010 July 08

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

بیست‌وسو‌مین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با یک پیروزی دنبال‌ شد و تیم‌‌ اسپانیا توانست قهرمان سه دوره جام‌جهانی را شکست دهد و با شایستگی کامل، جواز حضور در فینال را کسب کند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دراین دیدار که در ورزشگاه «دوربان» برگزار ‌شد، تیم‌ملی فوتبال اسپانیا توانست با پیروزی یک بر صفر مقابل آلمان، حریف تیم هلند در فینال جام‌جهانی 2010 شود.

تلاش دو تیم برای رسیدن به گل در نیمه نخست بی نتیجه بود، اما در نیمه دوم اسپانیا بازی بهتری ارایه داد و بارها دروازه آلمان را با خطر مواجه کرد و بالاخره در دقیقه 73 «کارلس پویول» روی یک ضربه کرنر و با ضربه سر دروازه «نویر» را گشود تا شاگردان دل بوسکه حریف سختکوش خود را شکست داده و گام به دیدار نهایی بگذارند.

یواخیم لو، پس از باخت یک بر صفر تیمش مقابل اسپانیا در مرحله نیمه‌نهایی جام‌جهانی گفت: «که از همان ابتدا دیده بود که تیمش دیدار سختی پیش رو دارد، ما به روشنی ناراحت هستیم چون نیمه‌نهایی را باختیم. عملکرد اسپانیا و مربی‌شان را می‌ستایم، چون بازی آنها عالی بود، آنها در دو، سه سال گذشته بهترین تیم دنیا بوده‌اند، ما هرگز نتوانستیم مانند دیگر دیدارهایمان بر این بازی مسلط شویم، ما هیچ کاری نتوانستیم انجام دهیم و آنها شایسته بردن ما بودند.»

اسپانیا که برای اولین بار به فینال جام‌جهانی راه یافته، در بازی پایانی به‌مصاف نارنجی پوشان هلند می‌رود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,