Saturday, 18 July 2015
24 June 2021

«گالری / رژه دگرباشان در تورنتو»

2010 July 09

ثمانه قدرخان / رادیو کوچه

شروع ماه جولای در سال 2010 یادآور جشن گروه‌های مختلف دگرباشان درتورنتو است که امسال سی‌امین سال گردهمایی خود را در خیابان‌های مرکزی این شهر به نمایش عمومی گذاشتند.

این رسم به روال 29 سال گذشته خود با برپایی جلسات و کارگروه‌های 10 روزه برای چگونگی معرفی این گروه‌ها به مردم و به رسمیت شناخته شدن آن‌ها در میان اقشار مختلف جامعه در نهایت روز 4 جولای مصادف با13 تیرماه با رژه خیابانی به کارخود پایان داد.

اصلی‌ترین قسمت این گردهمایی که به طور معمول دگرباشان کشورهای مختلف دنیا در آن شرکت می‌کنند رژه خیابانی آن محسوب می‌شود که گروه‌های مختلفی از مردم برای تماشا و یا حمایت از این افراد به خیابان‌ها سرازیر می‌شوند.

گزارش پایانی برگزارکنندگان این مراسم، بیان‌گر این است که امسال بیش از یک میلیون نفر برای تماشای برنامه پیاده‌روی دگرباشان در خیابان‌های منتهی به محل برگزاری تجمع کرده بودند تا این رژه را با دوربین‌های خود شکار کنند.

همین گزارش اعلام کرده است، ده هزارنفراز دگرباشان و افراد دوجنسیتی در رژه سالانه امسال شرکت داشته‌اند.

بسیاری از شرکت‌کنندگان در این مراسم با دردست داشتن پلاکاردهایی از حقوق قانونی خود به عنوان یک شهروند دفاع کرده و گروهی از والدین این افراد نیز با حمل پلاکاردهایی با این مضمون که«به داشتن فرزند دگرباشم افتخارمی‌کنم» از اقلیت‌های جنسی حمایت کردند. این در حالی است که هم‌چنان برخی از کشورهای دنیا حقوق این گروه را به رسمیت نشناخته یا وجودشان را کتمان می‌کنند.

بسیاری از نهادهای دولتی و غیردولتی و سازمان‌های خصوصی کانادا با شرکت دراین رژه حمایت خود را از این افراد اعلام کردند. در این میان حضور پلیس تورنتو و یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کانادایی به عنوان حامیان این افراد در جمعیت بیش‌تر جلب توجه می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , 

۳ Comments


 1. aaa
  1

  جالب بود مخصوصا عکسی که پرچم ایران رو داشت


  1. Gigi
   2

   totally agree. Nice to see Iranian LGBTQ out in the open and with the correct flag of IRAN. long live FREEDOM.

 2. 3

  همجنس بازی و نه همجنس گرایی با فزیولوژیک انسان و حقوق کلی جامعه انسانی کاملا در تضاد آشکار است ولی بعضی خود را به خواب زده اند که جای بحث مفصل با این افراد است سپس آن را جز حقوق بشر میدانند در حالی که به ضرر بشر و مورد مذمت شدید تورات ، انجیل قران است