Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
در پی حمله لباس شخصی‌ها،

«لغو کنسرت حسام الدین سراج»

2010 July 10

خبر / رادیو کوچه

در پی حمله لباس شخصی‌ها به کنسرت «حسام‌الدین سراج» و گروه بی‌دل که به دعوت یک انجمن خیریه قرار بود در کرمانشاه برگزار شود، روز جمعه این برنامه لغو شد.

به گزارش جرس، این کنسرت خیریه، قرار بود طی روزهای 18، 19 و 20 تیرماه 89 در کرمانشاه برگزار شود که از ساعاتی پیش از شروع برنامه روز اول، نیروهای لباس شخصی با حضور در محل برگزاری این کنسرت و با قفل و زنجیرکردن درهای ورودی سالن مانع ورود اعضای ارکستر و تماشاچیان به سالن شدند.

این گروه که تحت عنوان «انصار حزب‌اله» اقدام به برگزاری تجمع در اعتراض به برگزاری این کنسرت کرده بودند، با آوردن سیستم‌های صوتی پرتابل اقدام به پخش نوحه‌خوانی و تهدید حضار کردند.

صادق اشک‌تلخ سردبیر سابق نشریه یالثارات و رییس انصار حزب‌اله کرمانشاه در سخنانی که مقابل محل برگزاری سالن انجام شد گفت: «از امروز باید شاهد جنگ خیابانی ما با فساد باشید. این آغاز راه است و از امروز به بعد اجازه برگزاری هیچ کنسرتی را به‌هر قیمتی که شده را نخواهیم داد.»

لباس شخصی‌های منتسب به انصار حزب‌اله از پایان نمازجمعه، به پاره‌کردن پلاکاردها و بنرهای تبلیغاتی کنسرت سراج پرداختند.

بعد از تجمع لباس شخصی ها و در حالی که حضور نیروهای امنیتی محسوس بود، درگیری‌های پراکنده‌ای بین لباس شخصی‌ها و تماشاچیان کنسرت رخ داد.

در نهایت با اعلام لغو کنسرت سراج این درگیری‌ها پایان یافت و جمعیت متفرق شدند.

حسام‌الدین سراج در گفت‌وگویی که بعد از این حادثه داشت گفت: «این برخوردها در ظاهر خودسرانه است، اما در باطن با برنامه‌ریزی قبلی انجام می‌شود.»

سراج این خواننده موسیقی سنتی در پاسخ به‌این سوال که آیا این برخوردها با حمایت وی از میرحسین موسوی در انتخابات سال گذشته و حضور در کمپین‌های انتخاباتی او ارتباطی دارد؟

گفت: «عرصه فرهنگ، جای اقدام‌های تلافی‌جویانه نیست. نباید طیف عظیمی از مردم ایران به‌خاطر رای دادن به کسی که رییس‌جمهوری نشد سرکوب شوند.»

سراج در پایان ضمن ابراز تاسف از این برخوردها گفت: «به این فکر می‌کنم که در این فضا نمی‌توان فعالیت هنری داشت و باید اجرای کنسرت در کشور ایران را فراموش کنیم.»

در ماه گذشته دو کنسرت در کرمانشاه برگزار شد. کنسرت سیدحسام‌الدین سراج هم به منظور کمک به ایتام و مستضعفان به همت جمعیت امام علی کرمانشاه قرار بود به مدت سه‌شب برگزار شود و از محل شورای تامین استان نیز دارای مجوز بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,