Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
در جنوب افغانستان،

«کشته‌شدن‌ یک فرمانده طالبان»

2010 July 11

دفتر افغانستان / رادیو کوچه

روز شنبه نیروهای بین‌المللی تحت فرمان پیمان ناتو در افغانستان اعلام کرده‌اند که یک فرمانده طالبان را به هم‌راه شماری از شورشیان در جنوب این کشور کشته‌اند.

به گزارش بی‌بی‌سی، ناتو در اعلامیه‌ای گفته است که این فرمانده طالبان در پی عملیات مشترک ناتو و افغان روز شنبه، ۱۹ تیر در شهرستان شاه‌جوی ولایت زابل کشته شد. ناتو گفته که نام این فرمانده مولوی شهاب‌الدین بوده و با ستیزه جویان «خارجی» در منطقه هم‌کاری داشته است. در اعلامیه ناتو هم‌چنین آمده که مولوی شهاب‌الدین در انتقال مواد مورد نیاز برای ساختن بمب‌های دست‌ساز دست داشته است.

نیروهای بین‌المللی گفته‌اند که این فرمانده طالبان زمانی کشته شد که گروهی از شورشیان با سربازان ناتو و افغان درگیر شدند. ناتو گفته است که این گروه از شورشیان مسلح در پی آتش متقابل از سوی نیروهای مشترک از پا درآمدند که مولوی شهاب‌الدین هم در میان آن‌ها بوده است.

در اعلامیه ناتو شمار کل افراد شورشی که ادعا شده در این درگیری کشته شده‌اند، مشخص نشده است. نیروهای تحت فرمان پیمان ناتو در افغانستان گفته‌اند که سربازان ناتو و افغان در پی این درگیری، عملیات جستجو را در منطقه آغاز و در نتیجه شماری دیگر از شورشیان را بازداشت کردند.

بر اساس این اعلامیه، این گروه از شورشیان هنگام تعقیب یک فرمانده طالبان در غزنی از سوی نیروهای مشترک ناتو و افغانستان کشته شدند. ناتو گفته که این فرمانده طالبان با گروه القاعده و رهبری گروه طالبان در پاکستان ارتباط مستقیم داشته است.

گفتنی است پس از ورود ژنرال پترائیوس تغییراتی در روند سیاست‌های نیروهای ناتو و ائتلاف در افغانستان اعمال شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,