Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
آیت‌اله خامنه‌ای درخصوص دانشگاه‌ها:

«محیط دانشگاه مناسب است»

2010 July 12

خبر / رادیو کوچه

آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری‌اسلامی در جمع مسوولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه،  فضای محیط‌های دانشگاهی را مساعد و مناسب توصیف کرده است.

به نقل از بی‌بی‌سی، به گزارش منابع خبری ایران، روز یک‌شنبه 20 تیر در جمع مسوولان و معاونان دفاتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها، فضای کنونی محیط‌های دانشگاهی را از جهات مختلف «کاملن مساعد، مناسب و برجسته» توصیف کرده است.

آقای خامنه‌ای پس از انتخابات سال گذشته که اعتراضات گسترده از جمله در دانشگاه‌های ایران را به دنبال داشت، خواستار پررنگ‌تر شدن تدریس علوم‌دینی و کاستن از دروس علوم‌انسانی که منشا غربی دارد شده بود.

او حضور روحانیون در دانشگاه‌ها را مظهر اسلامی‌شدن آن‌ها دانست اما گفت: «در بررسی وضعیت دانشگاه‌ها، نمی‌توان توقعی را که از یک محیط طلبگی وجود دارد به محیط دانش‌جویی نیز تعمیم داد.»

رهبر ایران در تمجیدی از دولت محمود احمدی‌نژاد گفت: «برخلاف برخی مقاطع گذشته، خوش‌بختانه در دولت فعلی زمینه برای فعالیت روحانیون در دانشگاه‌ها بسیار فراهم است که باید شکر این نعمت را نیز با استفاده مناسب از این فرصت به‌جا آورد.»

لازم به یادآوری است که پیش‌تر در روز یک‌شنبه محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری ایران نیز در همایش مسوولان نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها سخن‌رانی کرده و گفته بود که مدیران در تربیت دانش‌جویان غفلت کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,