Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
میکروفون

«کودک آزاری، درد پنهان»

2010 July 12

شکوفه /  دفتر ترکیه / رادیو کوچه

shokufeh@koochehmail.com

کودکان هر جای دنیا که باشند، نیاز به حمایت و توجه خاص دارند. گاهی اوقات، به دلیل نا‌آگاهی و عدم تربیت درست، کودکان تحت شرایطی خاص با والدین، گروه هم‌سالان یا اطرافیان خود قرار می‌گیرند که ممکن است تاثیر بدی بر روی روح و روانشان داشته باشد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پژوهش‌های منتشر شده حاکی از آن است که از هر بیست مورد کودک آزاری، فقط یکی فاش می‌شود. کارشناسان حقوق کودک، دلیل کودک آزاری را بی‌توجهی والدین و جامعه به کودک می دانند.

«یک روز دخترم از مهدکودک که برگشت برایم توضیح داد که یکی از دوستانش خواسته که قسمت خصوصی بدنش را ببیند. با تعجب پرسیدم تو چه کار کردی؟ گفت من هم نشان دادم. گفتم مگر نگفتم که حتا اگر کسی هم اصرار کرد نباید این کار را بکنی؟ گفت : «اول نخواستم نشانش بدهم اما  وقتی مال خودش را نشان داد، من هم این کار را کردم.» خیلی عصبانی شدم، در حدی که سرش داد کشیدم که به چه حقی این کار را کرده؟…»

در برنامه‌ی امروز از تجربیات مادرانی خواهیم شنید که فرزندانی 5 تا 10 ساله دارند و بعد از آن در خدمت خانم «ش.رحمانی‌فر» هستیم، مشاور و روانشناس، که علاوه بر بررسی این موضوع، راه‌کارهایشان را در زمینه‌ی پیش‌گیری از سو‌استفاده‌های احتمالی از کودکان بیان می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,