Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
فیدل کاسترو رهبر کوبا:

«جنگ با ایران جنگ هسته‌ای است»

2010 July 13

خبر / رادیو کوچه

روز گذشته دوشنبه فیدل کاسترو در یک مصاحبه تلویزیونی از سیاست آمریکا انتقاد کرد و اظهار داشت اعمال فشار بر ایران و کره شمالی از سوی آمریکا باعث شروع یک جنگ هسته‌ای خواهد شد.

به گزارش سی‌ان‌ان، رهبر سابق کوبا روز گذشته در یکی از معدود مصاحبه‌های خود با رسانه‌ها اعلام کرده است که آمریکا با اعمال فشار در مورد دو کشور ایران و کره شمالی باعث بروز مشکلات بیش‌تر و احتمال بروز جنگ آن هم از نوع هسته‌ای خواهد شد.

وی در ادامه از رای مثبت چین و روسیه در مورد اعمال تحریم‌های بیش‌تر علیه ایران به خاطر برنامه‌های هسته‌ای در شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد و گفت در این مورد کشورها باید به نتیجه این تحریم‌ها توجه کنند زیرا تحریم یک عمل دوسویه است که باعث ضرر هر دو طرف تحریم‌کننده و تحریم‌شونده منجر می‌شود.

وی در ادامه افزود اگر به اعمال این تحریم‌ها ادامه داده شود آمریکا با جنگی مانند عراق مواجه خواهد شد اما این‌بار این جنگ هسته‌ای است.

گفتنی است در قطع‌نامه اخیر سازمان ملل که بر علیه ایران صادر شده موارد بیشتر برای تحریم‌ها در نظر گرفته شده و به گفته آمریکا این تحریم‌ها به علت نامشخص بودن وضعیت برنامه هسته‌ای ایران است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,