Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
با وجود توافق بر کسر مالیات از اصناف،

«اعتصاب در بازار ادامه دارد»

2010 July 14

خبر / رادیو کوچه

گزارش ها از تهران حاکی از آن است که روز سه‌شنبه، 22 تیر بخشی از بازار تهران در ادامه اعتراض هفته گذشته بازاری‌ها به افزایش مالیات از سوی دولت ایران، هم‌چنان تعطیل بوده است.

به نقل از بی‌بی‌سی، با آن‌که نمایندگان شورای اصناف با دولت برای افزایش 15 درصدی مالیات توفق کرده‌اند، اما بخشی از مغازه‌داران در بازار پارچه‌فروشان و فرش فروشان هنوز پس از تعطیلات چهار روزه در ایران، فعالیت عادی خود را از سر نگرفته‌اند.

علی عسکری، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در تلویزیون ایران اعلام کرد که در پی توافق نمایندگان شواری اصناف و دولت بر افزایش 15 درصدی، مالیات‌دهندگان می‌توانند بیش از نیمی از مالیات خود را به صورت قسطی بپردازند.

مسوولان شورای اصناف کشور هم از رضایت بیش‌تر اصناف از این توافق صحبت کرده‌اند و گفته‌اند که اصناف باید اظهار‌نامه‌های مالیاتی خود در سال 1388 را با توجه به افزایش 15 درصدی نسبت به سال 1387 تا پایان تیرماه ارایه کنند.

هفته گذشته در پی اعلام خبر افزایش مالیات بر درآمد تا 70 درصد و عدم توافق سازمان امور مالیاتی و اصناف با خواسته‌های بازاریان «در زمینه مالیات عمل‌کرد سال 1388»، بخشی از واحدهای صنفی در بازار تهران از جمله صنف طلا و جواهر، سراج، نساج و پارچه مغاره خود را تعطیل کردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,