Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
پس از بیش از ۲۰۰ روز بازداشت،

«جلوگیری از آزادی کوهیار گودرزی»

2010 July 14

خبر / رادیو کوچه

با گذشت بیش از ۲۰۰ روز از بازداشت کوهیار گودرزی و شیوا نظرآهاری، دو فعال حقوق بشر، مسوولان قضایی هم‌چنان با آزادی آن‌ها مخالفت کرده و از رسیدگی به پرونده‌هایشان خودداری می‌کنند.

به گزارش کمیته گزارش‌گران حقوق بشر، به گفته مادر کوهیار گودرزی، عضو کمیته گزارش‌گران حقوق بشر، مسوولان دادسرای انقلاب علی‌رغم تهیه وثیقه و اعلام آمادگی برای تودیع آن، اعلام کرده‌اند «پرونده گودرزی به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده و او پیش از اعلام حکم تجدیدنظر آزاد نخواهد شد.»

این درحالی است که مراجعه مادر کوهیار گودرزی به شعب دادگاه تجدیدنظر بی‌نتیجه بوده و مشخص نیست کدام شعبه به پرونده این فعال مدنی رسیدگی می‌کند.

گودرزی در حال حاضر در بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری می‌شود و گزارش‌ها حاکی از وضعیت نامناسب و تعداد زیاد زندانیان این بند است.

از سوی دیگر، شیوا نظرآهاری،‌ دیگر عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر نیز، پس از گذشت بیش از ۲۰۰ روز از بازداشت دومش در یک سال اخیر،‌ همچنان بلاتکلیف در بند عمومی زندان اوین به سر می‌برد و هیچ دادگاهی برای رسیدگی به پرونده وی تشکیل نشده است.

این درحالی است که تاریخ برگزاری دادگاه نظرآهاری برای خردادماه تعیین شده بود اما برگزاری آن به تعویق افتاد و با وجود اظهارات قاضی، وی هم‌چنان بلاتکلیف است.

شیوا نظرآهاری از خردادماه سال گذشته بیش از ۳۰۰ روز را در زندان اوین گذرانده که نزدیک به ۱۰۰ روز آن در سلول‌های انفرادی بوده است.

شیوا نظرآهاری و کوهیار گودرزی، دو فعال برجسته حقوق بشر، از ۲۹ آذر سال گذشته در بازداشت به‌سر می‌برند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,