Saturday, 18 July 2015
15 June 2021
محسنی اژه‌ای:

«رهبری به دیدار مخالفان رفته بود»

2010 July 18

خبر / رادیو کوچه

غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل ایران که تا اوایل مردادماه سال گذشته وزیر اطلاعات بود، روز گذشته شنبه اعلام کرد آیت‌اله خامنه‌ای در جریان اعتراضات انتخاباتی سال گذشته به دیدار برخی مخالفان رفته بود.

آقای محسنی اژه‌ای در گفت‌و‌گویی با پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌اله خامنه‌ای که روز شنبه ۲۶ تیرماه منتشر شده است، گفت: «خبر دارم که گاهی در جاهایی واقعن رهبری با تواضع به برخی از این افراد (معترضان) می‌گفتند که این کار را نکن، این کار مصلحت نیست… رهبری یک جاهایی به دیدار برخی از این‌ها رفتند».

او از این شخص یا اشخاص نام نبرد.

این درحالی است که میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد جناح اصلاح‌طلب دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران بودند که به نحوه برگزاری انتخابات و نتایج اعلام شده اعتراض کردند و به عنوان رهبران اصلی معترضان شناخته شدند.

از سویی دیگر بعضی از هواداران حکومت ایران علاوه بر این دو، محمد خاتمی و اکبر هاشمی‌رفسنجانی را هم از گردانندگان اعتراضات انتخاباتی معرفی و از آن‌ها به عنوان «سران فتنه» یاد کرده‌اند.

آقای محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود گفت که رهبر ایران با وجود ملایمتی که در مواجهه حضوری با بعضی از مخالفان نشان می‌داد، نسبت به کسانی که جزو «شخصیت‌های مهم کشور» بودند، رودربایستی نمی‌کرد.

آقای محسنی اژه‌ای نام این «شخصیت مهم کشور» را نبرد، اما اشاره او به «رفاقت» و «سوابق گذشته» یاد‌آور سخنانی است که آیت‌اله خامنه‌ای در نماز جمعه ۲۹ خرداد سال ۱۳۸۸در مورد آقای هاشمی رفسنجانی به زبان آورد.

گفتنی است آقای محسنی اژه‌ای در زمان انتخابات وزیر اطلاعات بوده، اما یک ماه و نیم پس از انتخابات توسط آقای احمدی‌نژاد برکنار شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,