Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
در هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران

«استقلال با یک امتیاز از تبریز گریخت»

2009 September 14

‌بی‌بی‌سی

بیش از هفتاد هزار هوادار تیم تراکتورسازی این هفته در ورزشگاه یادگار امام شهر تبریز شبی به یاد ماندنی را سپری کردند؛ تراکتورسازی، تیم تازه وارد لیگ در یک بازی پرهیجان دست به کاری بزرگ زد و با تساوی 1-1 مقابل قهرمان لیگ هشتم اعتبار تازه‌ای بدست آورد.

20090913-footbal-thumb

تراکتورسازی تبریز با سرمربی‌گری فراز کمال‌وند پس از 8 سال به لیگ برتر بازگشته و پس از قرمز و آبی‌های پایتخت پرتماشاگرترین تیم لیگ است.

تیم جوان کمال‌وند با بازی هجومی و انبوه طرفدارانش، استقلال را در تبریز غافلگیر کرد. این تیم در دقایق 13 و 18 دو موقعیت جدی داشت و برخلاف جریان بازی، دروازه اش در دقیقه 22 باز شد.

فرهاد مجیدی، کاپیتان استقلال ارسال خسرو حیدری را در محوطه جریمه با ضربه سر درون دروازه تراکتورسازی فرستاد و اولین گل خارج از خانه این فصل آبی پوشان را به نام خود ثبت کرد.

تراکتورسازی بهترین فرصت جبران در نیمه اول را در دقیقه 40 از دست داد و ضربه امیر محبی در تک به تک با وحید طالب لو با اختلاف کم بیرون رفت.

نیمه دوم از آن قرمزهای تراکتور بود. شاگردان کمال‌وند در دقیقه 78 بالاخره گل تساوی را زدند و ضربه سر محمد ابراهیمی روی ارسال مهرداد پولادی ورزشگاه را منفجر کرد.

تراکتورسازی در دقیقه 85 فرصت پیروزی هم داشت، اما شوت محکم فرهاد خیرخواه از بالای دروازه استقلال بیرون رفت و مدافع عنوان قهرمانی توانست با یک امتیاز از تبریز فرار کند.

این سومین تساوی فصل استقلال بیرون از تهران است. تیم مرفاوی در دو بازی گذشته خارج از خانه برابر ملوان انزلی و مقاومت سپاسی شیراز هم به تساوی 0-0 رسیده بود.

استقلال با این تساوی فرصت صدرنشینی در هفته ششم را از دست داد و با 12 امتیاز پس از پیکان قزوین و مقاومت سپاسی شیراز در جایگاه سوم باقی ماند.

تراکتورسازی با 8 امتیاز در رتبه دهم ایستاد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|