Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
مطبوعات ‌دو‌شنبه ایران،

«‌بحث داغ واردات در پارلمان»

2010 July 19

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1 (تامین 11 هزار میلیارد تومان برای 600 هزار شغل.

آقای احمدی‌نژاد: «با تحقق یک میلیون و صد هزار شغل در سال جاری در کشور بخش عمده‌ای از دغدغه والدین به اشتغال فرزندانشان رفع می‌شود.»

2) رای قاطع مجلس به تداوم غنی‌سازی 20 درصدی.

نمایندگان مجلس کلیات طرح مقابله با توطئه‌های امریکا و انگلیس به منظور صیانت از دستاوردهای هسته‌ای را با رای بالایی تصویب کردند. با تصویب نهایی این طرح دولت موظف خواهد شد نسبت به کشورهایی که به بازرسی هواپیماها و کشتی‌های ایرانی مبادرت می‌ورزند یا از تحویل سوخت به هواپیماهای ایرانی خودداری می‌کنند، مقابله به‌مثل کند. در صورت تصویب نهایی این طرح سازمان انرژی اتمی موظف می‌شود جهت تامین نیازهای سوخت راکتورهای تحقیقاتی، آموزشی کشور برای مصارف پزشکی و صنعتی، تولید و تامین سوخت با غنای 20 درصد را تمهید کند.

جام جم

1) مصوبه شورای مناطق آزاد مغایر قوانین کشور است.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880796555

رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس جمهور آییـن‌نامه نحوه تعیین و میزان پرداخت حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیت مدیره سازمان‌های مناطق آزاد مصوب وزیران عضو شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی را مغایر با قوانین کشور دانست.

2) تحکیم اتحاد.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880803145

سعد حریری نخست وزیر لبنان دیروز در دمشق با بشار اسد رییس جمهوری سوریه دیدار کرد. این دیدار در شرایطی صورت گرفت که این چهارمین سفر وی به سوریه می‌باشد سفری که نشانگر عمق روابط میان دو کشور است. امضای چندین توافق‌نامه برای ارتقای روابط اقتصادی‌، فرهنگی و سیاسی خود نشانه‌ای بر اراده دو کشور برای ارتقای روابط دو کشور می‌باشد.

رسالت

1) ایران شایسته رهبری بر منطقه است.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=32976

وزیر امور خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با یک روزنامه فرانسوی، ایران را شایسته رهبری بر منطقه دانست. به گزارش فارس، «سعود الفیصل» در جریان سفر اخیر خود به پاریس در مصاحبه با روزنامه فرانسوی «لیبراسیون» درباره حمایت ریاض از تحریم‌ها علیه ایران به خاطر برنامه هسته‌ای این کشور گفت: «ما ترجیح می‌دادیم از اعمال تحریم علیه ایران اجتناب شود اما مقامات این کشور باید پیشنهاد5+1  را که با خواست آن‌ها همسو بود، می‌پذیرفتند.»

2) پیام کنگره آمریکا برای مذاکره با ایران از طریق سفیر سوییس.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=32997

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خبر داد که کنگره آمریکا از طریق سفیر سوییس درخواست مذاکره با ایران را مطرح کرده است.

همشهری

1) طرح توسعه شرکت آپادانا سرام قزوین افتتاح شد.

http://www.hamshahri.net/News/?id=119662

طرح توسعه شرکت آپادانا سرام استان قزوین با حضور رییس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران، با حضور دکتر محمود احمدی‌نژاد طرح توسعه شرکت آپادانا سرام مشتمل بر خط تولید طرح توسعه شرکت گرانیت با سرمایه‌گذاری بالغ بر 900 میلیارد ریال و 50 میلیون یورو به بهره‌برداری رسید.

2) زیردریایی جدید ایران در راه است.

http://www.hamshahri.net/News/?id=119656

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از واگذاری زیر دریایی جدید به نیروی دریایی تا یک هفته دیگرخبر داد. به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار احمد وحیدی درباره ویژگی این زیردریایی گفت: «این زیر دریایی دارای فناوری پیشرفته، قدرت مانور و عملیات زیرآبی قوی است و به سلاح‌های پیشرفته مجهزاست.»

تهران امروز

1) هشدارهای وزیر بهداشت درباره آب تهران و ایدز.

http://tehrooz.com/1389/4/28/TehranEmrooz/326/Page/15/?NewsID=38032

به خاطر آلودگی به نیترات، زنان باردار آب لوله کشی نخورند.

وزیر بهداشت دیروز با تایید آلودگی آب تهران از زنان باردار و کودکان شیرخوار خواست از آب بطری استفاده کنند و آب لوله کشی نخورند. در یک سال گذشته آلودگی آب تهران بارها تایید و تکذیب شده است.

2) وزیران اطلاعات و کشور از سوی نمایندگان فراخوانده شدند.

http://www.tehrooz.com/

ارتباط تروریست‌ها با آمریکا و اسراییل و مجازات عوامل حادثه تروریستی زاهدان، خبر و وعده‌ای بود که دیروز وزرای اطلاعات و کشور با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کردند. در این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام ابوترابی، نایب رییس مجلس و سردار رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی حضور داشتند، ابعاد مختلف این حادثه بررسی شد.

آفرینش

1) صندوق حمایت از نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می‌شود.

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=66661

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی صندوق حمایت از نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و افزود: چند سالی است که موضوع صندوق حمایت از نخبگان دانشگاه مطرح شده که هم اکنون به تصویب رسیده است و طی این مدت منتظر آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها بوده که این کار نیز صورت گرفته و به زودی اجرایی می‌شود.

2) برخورد دوگانه غرب با تروریسم پذیرفتنی نیست.

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=66652

رییس قوه قضاییه با محکوم کردن جنایات کور گروهی پلید در به شهادت رساندن مردم مظلوم زاهدان گفت: «برخورد دوگانه و منافقانه آمریکا و اروپا در محکوم کردن این حادثه دلخراش در ظاهر و حمایت مادی و معنوی از اعمال فجیع این گروه خبیث در پشت پرده قابل قبول هیچ عقل سلیمی نیست.»

دنیای اقتصاد

1) بحث داغ واردات در پارلمان.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=215617

نمایندگان مجلس در یک جلسه پر حاشیه از توضیحات وزیر بازرگانی درباره واردات بی‌رویه قانع نشدند و به مهدی غضنفری کارت زرد دادند. دیروز غضنفری به جلسه علنی مجلس آمده بود تا به سوال نمایندگان مجلس درباره آنچه که تحت عنوان «دلیل واردات بی‌رویه به کشور» و ارایه آمارهای نادرست در مورد میزان واردات و صادرات کشور از او پرسیده شد، پاسخ بدهد. به‌گفته نماینده سوال‌کننده، واردات به کشور در نه ماه سال 88 به نسبت مدت مشابه سال 87 از نظر ارزش 66 درصد افزایش داشته است.

2) خانه‌های خالی قابل شناسایی.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=215601

اقدام جدید برای مقابله با احتکار مسکن در تهران که درست در نیمه تابستان آغاز شده، از نگاه یک اقتصاددان، حداقل تا پایان این فصل نمی‌تواند به تعدیل نرخ‌های اجاره منجر شود. کارشناسان اقتصاد مسکن با اشاره به اینکه اختصاص خط تلفن برای شناسایی خانه‌های خالی راهی پرهزینه و دیربازده برای ساماندهی بازار اجاره است که احتمالن فقط از بابت فشار روانی برای دوره‌ای کوتاه محتکران را از بازار دور می‌کند، تصریح می‌کنند: «مالکان معمولن به دور از فشار و تهدید تصمیم به فروش یا اجاره می‌گیرند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,