Saturday, 18 July 2015
19 September 2021
در اعتراض به وضعیت امنیتی،

«سومین نماینده زاهدان استعفا کرد»

2010 July 19

رادیو کوچه

روز گذشته یک‌شنبه پیمان فروزش نماینده زاهدان در اعتراض به ضعف مدیریتی مدیران امنیتی منطقه سیستان و بلوچستان به عنوان سومین نماینده این شهر، از سمت نمایندگی استعفا کرده است.

پیش از این نیز حسین‌علی شهریاری و عباس‌علی نورا دیگر نمایندگان زاهدان از سمت خود استعفا کرده بوده‌اند.

آقای شهریاری روز جمعه ۲۵ تیر در استعفا‌نامه خود خطاب به علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی نوشته بود: «با وجود پی‌گیری‌های فراوان این‌جانب، متاسفانه مسوولان نتوانستند حداقل وظیفه خود را که همانا حفظ امنیت جان و مال مردم است، انجام دهند».

او در این نامه نوشته بود که “برای تأمین امنیت و احقاق حقوق شهروندی” مردم زاهدان از سمت خود استعفا می‌کند.

آقای شهریاری گفت که «دولت اجازه دهد مردم این استان هم‌چون گذشته مشکلات امنیتی خود را با ریش سفیدی میان قبایل حل کنند».

یک روز بعد از استعفای اولین نماینده زاهدان، عباس‌علی نورا نماینده دیگر این شهر استعفا‌نامه خود را به رییس مجلس داد و در آن توضیح داد که چرا از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.

آقای نورا فهرستی از مشکلات موجود در منطقه را در استعفانامه خود آورده که از آن جمله می‌توان به ضعف مدیران و عدم نظارت بر عمل‌کرد متولیان امنیتی، بی‌توجهی به فرهنگ بومی، انتصاب مدیران بدون توجه به شرایط منطقه و عمیق شدن شکاف‌های طبقاتی اشاره کرد.

این نمایندگان بعد از انفجار انتحاری روز پنج‌شنبه ۲۴ تیر (۱۵ ژوئیه) در برابر مسجد جامع شهر زاهدان که حداقل 37 نفر کشته و 169 نفر بر جای گذاشت، تهدید کرده بودند که در صورت تامین نشدن امنیت استان سیستان و بلوچستان از سمت نمایندگی استعفا خواهند کرد.

از جمله نگرانی‌هایی که سه این نماینده مطرح کرده‌اند، تشدید اختلافات قومی و مذهبی در اثر انفجارهای اخیر زاهدان است.

گفتنی است علی لاریجانی رییس مجلس، روز یک‌شنبه در صحن علنی مجلس، با اشاره به استعفای این سه نفر از آن‌ها خواست که «با حضور قوی در مجلس خواسته‌های بر حق مردم را پیگیری و از استعفای خود صرف‌نظر کنند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,