Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
سوت- ایران را اول آسیا تحویل دادم، 330 مقاله علیه من نوشتند.

«قلعه‌نویی: جای قطبی بودم اعدامم می‌کردند»

2010 July 21

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

امیر قلعه‌نویی در انتظار شروع یک فصل دیگر است، او که در دو سال اخیر با استقلال و سپاهان جام قهرمانی را بالای سر برد امسال هم به دنبال قهرمانی است تا یک رکورد بی‌نظیر را از خود برجای بگذارد، البته او امسال روزهای سختی را در پیش خواهد داشت چرا که دیگر مدعیان قهرمانی قوی‌تر از فصل گذشته هستنند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

قلعه‌نویی در آستانه شروع لیگ برتر در مورد وضعیت سپاهان با خبرگزاری فوتبال ایران گفت‌‌‌و‌‌گویی انجام داد و البته وی در صحبت‌هایش از برنامه‌های تیم‌ملی و افشین‌قطبی هم انتقاد کرد و شاید این انتقادها حاصل از نگرانی قلعه‌نویی در مورد ملی‌پوشان تیمش باشد.

وی با اشاره به شرایط فعلی سپاهان گفت: «من از مدیریت باشگاه، اعضای هیت مدیره و دیگر دوستان که در فصل نقل‌‌ و انتقالات زحمت کشیدند تا تیم خوبی را ببندیم تشکر می‌کنم، ما برای جذب بازیکنان تاحدود زیاد به خواسته‌هایمان رسیدیم، الان تنها نگرانی من نبود ملی‌پوشان در تمرینات است.»

بسیاری از مربیان و مدیران باشگاه‌ها نسبت به‌برگزاری اردوی تیم‌ملی در اتریش به‌شدت معترض هستند، بنده هم انتقاد دارم شما در حال حاضر در هیچ جای دنیا نمی‌بینید که یک تیم ملی در اردو باشد و به نظر من برگزاری این اردو بدون کارشناسی بود.

من انتظار داشتم اعضای محترم کمیته فنی در این مورد بررسی بیش‌تری داشته باشند، همه الان می‌دانند که در تمامی دنیا تیم‌های باشگاهی در حال آماده کردن خودشان هستند و الان اصلن هیچ تیم ملی‌ای فعالیت ندارد، اگر من جای سرمربی تیم‌ملی بودم و این اردو را برگزار می‌کردم اعدامم می‌کردند، تازه من تیم‌ملی را اول آسیا تحویل دادم ولی 330 مقاله علیه قلعه‌نویی نوشتند.

به‌هرحال من حرف‌هایم را زدم و همه می‌دانند که این اردو در بدترین زمان ممکن برگزار شد، ما نسبت به این موضوع اعتراض خود را ارایه دادیم و حتا خواهان برگزاری یک جلسه شدیم. این برنامه نه به نفع تیم‌ملی است و نه به‌نفع باشگاه‌ها، ما علاوه بر بزرگ‌سالان ملی‌پوش امید هم داریم، من در اردوی ترکیه شنیدم که بعضی از بازیکنان، اردوی تیم امید را ترک کردند ولی من نگذاشتم «احسان حاج‌صفی» این اردو را ترک کند، چون احترام خاصی برای «غلامحسین پیروانی» قایلم.

وی در خصوص قهرمانی سپاهان گفت: «نتیجه که دست خداست ولی ما باز‌ هم به‌دنبال قهرمانی هستیم، همه حریف‌ها برای ما سخت هستند و برای هر بازی برنامه خاصی داریم.»

وی هم‌چنین در پاسخ به‌ این‌که برخی معتقدند استیل‌آذین به‌دلیل ستاره‌های زیادی که جذب کرده رقیب اصلی شماست گفت: «من حق ندارم در مورد تیم دیگری حرف بزنم چون سرمربی تیم سپاهان هستم.»

هم‌چنین قلعه‌نویی نسبت به بی‌انضباطی‌های توره گفت: «ما یک لیگ حرفه‌ای داریم که برای تنبیه کردن بازیکنانی که بی‌انضباطی می‌کنند قوانینی در نظر گرفته شده‌ است، ما نمی‌توانیم تیم را جریمه کنیم و وقتی یک بازیکن بی‌انضباطی می‌کند همه چیز به باشگاه بر می‌گردد.»

وی در‌ خصوص اولین بازی مقابل راه آهن گفت: «ما 34 فینال در پیش داریم و باید مقابل راه‌آهن اولین گام را محکم برداریم، البته باید بگویم که راه‌آهن یک تیم ریشه‌دار است و ما بازی آسانی در پیش نداریم.»

سرمربی سپاهان درخصوص این‌که  آقای «علی‌پور» گفته که قهرمانی سپاهان در دومین سال لیگ برتر با سکه لای گز به دست آمده گفت: «اولن که این موضوع فنی نبود و ربطی به من نداشت، دومن من آن زمان در سپاهان نبودم، البته من از باشگاه سپاهان و مسوولان این تیم شناخت کامل دارم و معتقدم که سپاهان یک باشگاه پاک است، در ضمن آن‌طور که شنیدم آقای «علی‌پور» حرف‌هایش را تکذیب کرده است.

هم‌چنین به گزارش خبرگزاری فوتبال ایران، تنها علت پیوستن عنایتی  به سپاهان، امیر قلعه‌نویی بود و شاید اصفهانی‌ها دوست داشتند بازیکن به‌خاطر نام سپاهان راهی اصفهان شود نه نام امیر.

شاید برخی از هواداران سپاهان نیز از هم اکنون او را یک خرید ناموفق می‌دانند، عنایتی اما معتقد است قضاوت‌ها در مورد این‌که او یک خرید خوب بوده یا که خیر باید در پایان فصل صورت گیرد. در هر حال بسیاری از اصفهانی‌ها معتقدند به‌جای عنایتی می‌شد مهاجمی جوان‌تر مثل شجاعی را به سپاهان آورد، اما امیر قلعه‌نویی چنین دیدی  ندارد و  معتقد است عنایتی یکی از خرید‌های خوب سپاهان بوده است.

۱۳۸۹ تیر

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment