Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
هدف هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا،

«ساختمان‌ها و مراکز تجمع شورشیان طالبان»

2010 July 23

خبر / رادیو کوچه

یکی از رهبران تندروهای اسلام‌گرا موسوم به طالبان پاکستانی در منطقه وزیرستان شمالی این کشور در اعلام کرد که حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به هدف‌های متعلق به طالبان در داخل خاک پاکستان باعث اختلال در توان‌مندی عملیاتی این گروه شده است.

وی در عین حال این اختلال را موقتی توصیف کرده و گفته است که «تاثیر حملات هواپیماهای بدون سرنشین از آن نوعی نیست که بتواند نتیجه نهایی را تغییر دهد.»

حملات هواپیماهای بدون سرنشین در این منطقه، اجرای عملیات شورشیان اسلام‌گرا را دشوار و استفاده آنان از امکانات تدارکاتی و امکانات ارتباطی خود را پیچیده‌تر ساخته و رهبران شورشیان را وادار به زندگی در مخفیگاه کرده است.

در گزارش‌های مربوط به برخی از عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی، گفته شده است که هدف این حملات ساختمان‌ها و مراکز تجمع شورشیان طالبان بوده است و به‌نظر می‌رسد که اعضای این گروه، از بیم چنین حملاتی، کم‌تر در گروه‌های بزرگ در یک محل جمع می‌شوند.

هم‌چنین، نگرانی از خبررسانی ساکنان محلی و استراق سمع مکالمات تلفن هم‌راه و بهره‌برداری از آن برای مکان‌یابی رهبران و اعضای طالبان باعث شده است تا آنان از استفاده از تلفن هم‌راه و اقامت طولانی مدت در یک مکان مشخص خودداری کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,