Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
تیراندازی در یک شرکت ایرانی در وین،

«یک کشته و دو زخمی بر اثر اصابت گلوله»

2010 July 23

خبر / رادیو کوچه

روز گذشته پنج‌شنبه به گزارش پلیس اتریش، مردی در مرکز وین با اسلحه کمری به سه شریک خود در شرکتی به‌نام Cerag شلیک کرده که بر اثر اصابت گلوله یک نفر کشته و دو تن دیگر مجروح شده‌اند. بر اساس این گزارش ضارب و قربانیان همه ایرانی بوده‌اند.

بنا به گزارش رسانه‌های اتریشی، در نزاعی مسلحانه در ساعت 16 در وین یک ایرانی‌تبار کشته و دو نفر دیگر به شدت زخمی شده‌اند.

مرد ۷۵ ساله‌ای به نام «بقااله و.» در این تیراندازی در دفتر کشته می‌شود. به گفته پلیس، قربانی تابعیت اتریشی داشته اما ایرانی‌تبار بوده است. مرد ۵۷ ساله دیگری با نام «جمال پ- د» نیز بر اثر اصابت سه گلوله در قسمت سینه به شدت مجروح شده است. وی مدیر و مسوول شرکت Cerag است. وضع جسمی مدیر شرکت به شدت وخیم است. نفر سوم نیز مردی ۶۶ ساله به نام «اصغر الف» است که از ناحیه سینه به ضرب گلوله مجروح شده است.

به گفته پلیس، ضارب پس از تیراندازی از محل حادثه گریخته و اسحله کمری خود که ساخت کشورهای اروپای شرقی بوده را نیز در محل حادثه رها کرده است. در زمان این حادثه زنی نیز در یکی از اتاق‌های شرکت Cerag مشغول به کار بوده که به وی آسیبی نرسیده است.

پلیس وین با اطلاع از حادثه، دستور دستگیری ضارب ناشناس را صادر می‌کند. اما به گفته مقامات انتظامی، ضارب در ساعت ۲۲ و سی دقیقه خود را به ایستگاه پلیس معرفی کرده و بازجویی از وی تا بامداد جمعه ۲۳ جولای به درازا کشیده است.

به گفته پزشک امدادی، هر دو مجروح در زمان انتقال به بیمارستان به هوش بوده‌اند.

هنوز از جزییات مشاجره میان این چهار مرد اطلاعی در دست نیست. به گفته پلیس، محل حادثه بسیار آشفته بوده و کاغذهای زیادی به صورت پراکنده بر روی زمین مشاهده شده است. هر چهار نفر، سه قربانی و ضارب، ایرانی و یا ایرانی‌تبار بوده‌اند.

گفتنی است شرکت Cerag در عرصه‌های مختلفی هم‌چون مستغلات، تاسیس زیرساختارها و صنایع نفت و گاز فعال بوده است. بنا به اطلاع صفحه اینترنتی این شرکت، هم‌اکنون پروژه‌هایی در بوشهر و عسلویه از سوی شرکت Cerag در حال انجام است. بنا بر شواهد موجود، این شرکت پروانه کار در اتریش را نداشته، زیرا اغلب معاملات این شرکت در کشورهای عربی و ایران صورت می‌گیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,