Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
با ادعای رکود علمی،

«اخراج هفت مدرس دانشگاه الزهرا»

2010 July 24

خبر / رادیو کوچه

رییس دانشگاه الزهرای تهران از تصمیم‌گیری برای اخراج 13 عضو هیت علمی این دانشگاه که دچار رکود علمی شده‌اند خبر داد و گفت که آن دسته از اعضای هیت علمی نیز که در سنوات طولانی تدریس هم‌چنان استادیار باقی مانده نیز اخراج می‌شوند.

محبوبه مباشری با بیان این خبر اعلام کرد که چهارشنبه 30 تیر ماه در جلسه کمیته جذب اعضای هیت علمی دانشگاه الزهرا موضوع چند عضو هیت علمی این دانشگاه که نتوانسته‌اند ظرف پنج سال دوره پیمانی خود را به رسمی آزمایشی تبدیل کنند مطرح و مقرر شده قرارداد آن‌ها با دانشگاه لغو شود. البته هر کدام از این افراد اعتراض داشته باشند می‌توانند اعتراض خود را مطرح کنند. اعتراض آن‌ها به کمیته‌ای ارجاع می‌شود و این کمیته رکود علمی آن‌ها را بررسی و نتیجه را به هیت ممیزه دانشگاه اعلام و هیت ممیزه درباره صدور حکم اخراج تصمیم‌گیری می‌کند.

رییس دانشگاه الزهرا افزود: «آن دسته از اعضای هیت علمی نیز که ظرف سنوات طولانی تدریس هم‌چنان استادیار باقی مانده و نتوانسته‌اند ترفیع پایه بگیرند نیز اخراج می‌شوند. البته تا مدت سه سال به آن‌ها فرصت داده می‌شود اما پس از سه سال در صورتی که نتوانند رکود را جبران کنند حکم رکود علمی برای آن‌ها صادر می‌شود و موضوعشان به کمیته بررسی رکود علمی ارجاع و بررسی‌های کمیته به هیت ممیزه دانشگاه اعلام می‌شود.

مباشری از صدور احکام اخراج هفت عضو هیت علمی دانشگاه الزهرا به دلیل عدم موفقیت آن‌ها جهت تبدیل وضعیت از حالت پیمانی به رسمی آزمایشی خبر داد و گفت: «رکود علمی 6 عضو هیت علمی دیگر دانشگاه نیز شناسایی شده است که وضعیت آن‌ها در کمیته مربوطه بررسی می‌شود و در صورتی که رکود علمی‌ آنه‌ا به طور قطعی در هیت ممیزه تشخیص داده شد حکم اخراجشان صادر می‌شود.»

گفتنی است پیش‌تر نیز رییس دانشگاه خواجه نصیر نیز از اخراج چند استاد از این دانشگاه به علت رکود علمی خبر داده بوده است. این در حالی است که دانشگاه تهران از سوی دیگر حکم بازنشستگی حدود سی استاد را صادر کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,