Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
راهنمای جهانی

«پنج دلیل برای سفر به پوسان»

2010 July 24

شهره / واحد ترجمه / رادیو کوچه

سئول[2] را تصور کنید، اما با ساحلی بسیار بزرگ‌تر و عالی‌تر

سئول، پایتخت کره‌ی جنوبی که آوازه‌ی تکنولوژی بالای آن همه جا پیچیده است مکانی بی‌قرار و شلوغ با لامپهای نئون درخشان است، اما بازدیدکنندگانی که به دنبال تفاوت هستند باید به سفر به دومین شهر این کشور یعنی پوسان بیاندیشند. تفریحات شبانه و فرصت‌های خرید کردن بسیار در بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای دنیا در شهر پوسان (که بوسان نیز گفته می‌شود) نشان‌گر سبک تجملاتی سئول است اما استراحت کردن در سواحل زیبا و دیدن مناظر با‌شکوه آن و پیاده‌روی در مکان‌های دیدنی و فراموش نشدنی در سرتا سر کره، سفر شما را شیرین‌تر می‌سازد. شروع سفر با برنامه فستیوال بهاره است که شامل فستیوال فیلم بین‌المللی پوسان است که هر ساله در ماه اکتبر برگزار می شود، هم‌چنین موزیک بزرگ راک و اجرای فستیوال‌های هنری در این شهر آن را تبدیل به یک مرکز فرهنگی کرده است. در این‌جا پنج دلیل اصلی برای سفر به پوسان شرح داده شده است –

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

1-معبد بئو مئو سا[3]

در زبان انگلیسی، نام این فرقه‌ی بودایی کره‌ای ذن[4] ( یا به عبارت درست‌تر سئون بودائی) به معنای «معبد ماهی آسمانی[5]» است و اشاره دارد به ماهی سحرآمیزی که بر طبق افسانه‌ها، از آسمان نازل شده و هنوز در چشمه‌ای اسرارآمیز در ارتفاعات گیومجی سان[6] زندگی می‌کند که معبد در سال 678 در آن‌جا بنا شده بود. بئو مئو سا که در اوایل قرن هفدهم بازسازی شده بود امروزه به عنوان یکی از آرامش‌بخش‌ترین مسیرهای پیاده روی در کره‌ی جنوبی شناخته است. قدم زدن آرام و طولانی در این مکان در شما این حس را ایجاد می‌کند که نیاز به کلاس‌های  مدیتیشن دارید در این صورت می‌توانید در این کلاس‌ها شرکت کنید که به سفارش راهب‌های جوگی، فرقه‌ای که وابسته به معبد است، به زبان انگلیسی تشکیل می‌شود.

2- ساحل هائندائه[7]

اگر از قدیمی‌ها راجع به این ساحل بپرسید به شما خواهند گفت که ساحل نمونه‌ی پوسان قبل از توسعه‌ی رونق توریسم و جریان المپیک سئول سال 1988 و شروع ساخت و ساز سریع هتل‌ها و آپارتمان‌ها، بسیار زیباتر بود. با این حال این نوار ساحلی وسیع به محوطه‌ی مطبوع شهر تبدیل شده است که مشروب فروشی‌های بزرگ و رستوران‌های غذاهای آماده از مشخصه‌های آن است. تماشای هائندائه در طول زمان فستیوال، زمانی که صفحه نمایش‌های بزرگ روی شن‌ها تنظیم می‌شوند، بهترین لذت را دارد. ازدحام جمعیت در ماه‌های تابستان بسیار زیاد است، بنابراین برای این‌که از بقیه سبقت بگیرید و در ساحل، جایی برای نشستن روی ماسه‌ها پیدا کنید باید زودتر از همه آن‌جا باشید.

حلقه‌های انسانی در تابستان، هزاران نفر از سرتاسر کرهجنوبی به ساحل هائندائه هجوم میآورند.

3- بازار ماهی جاگالچی[8]

آیا عاشق غذاهای دریایی هستید؟ پس در این بازار شلوغ در پوسان جنوبی از خود بی‌خود می‌شوید. این بازار بزرگ‌ترین مرکز حراج غذاهای دریایی کشور است و هزینه‌ای که به خاطر محصولات و صیدهای تازه پرداخت می‌کنید باعث رضایت شما خواهد شد. در این بازار ماهی گولچه[9] (ماهی نقره ای استخوانی) به فروش میرسد. بسیاری از فروشندگان در همان لحظه ماهی را که خریده‌اید تمیز می‌کنند و می‌پزند یا اگر بخواهید مثل ساشیمی[10] (غذای سنتی ژاپنی‌ها) آن را به صورت خام برای شما آماده می‌کنند.

4-آکواریوم بوسان

این آکواریوم عظیم که درست در زیر ساحل هائندائه واقع شده است، حدود 250 گونه حیوان دریایی به تعداد 35000 عدد را به نمایش می‌گذارد که شامل پنگوئن، سمور دریایی و پیران‌ها[11] (ماهی جنگنده) است. و به شما این امکان را می‌دهد که ساعت‌ها شاد و سرگرم باشید. تونل 80 متری زیر آب را از دست ندهید.

شهر دوم پیشنهاد درجه‌ی یک فرهنگ و سرگرمی

5-فروشگاه زنجیره‌ای شینسگائه[12]

کسانی که از خرید کردن لذت می‌برند می‌توانند به جنبش حمایت از حقوق مصرف کننده در پوسان بپیوندند که در کتاب گینس[13] به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای دنیا با 000/290 متر مربع به ثبت رسیده است. این رکورد، رکورد فروشگاه مکی[14] را در میدان هرالد[15] در نیویورک به مساحت 000/950 متر مربع شکست.

برگرفته از مجله‌ی تایم

نوشته‌ی جفری کین[16]


[1] Pusan

[2] Seoul

[3] Beomeosa Temple

[4] Korean zen

[5] Heavenly Fish

[6] Geumje San

[7] Haeundae Beach

[8] Jagalchi Fish Market

[9] Gulche

[10] Sashimi

[11] Piranha

[12] Shinsegae

[13] Guinness

[14] Macy

[15] Herald

[16] Geoffrey  Cain

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,