Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
مطبوعات ‌دو‌شنبه ایران،

«توهین به مجلس توهین به ملت است»

2010 July 26

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1) هر کشوری با سناریوی آمریکا هم‌راهی کند دشمن ماست.

دکتر احمدی‌نژاد: «ملت ایران هر کسی را که در سناریوی جدیدی که علیه ایران نوشته شده است هم‌راهی کند به‌عنوان دشمن تلقی کرده و پاسخ قاطعی به آن خواهد داد.» دشمنان خیال می‌کنند با حمله به‌برخی کشورهای خاورمیانه و ایجاد ناامنی و تنش در منطقه، می‌توانند ایران را تحت فشار قرار بدهند اگر بخواهند کشتی‌ها و هواپیماهای ایرانی را بازرسی کنند، باید بدانند که بلافاصله عکس‌العمل پشیمان کننده‌ای دریافت خواهند کرد. بدون تردید هر کالایی را که تحریم کنند، کارآفرینان و متخصصان ایرانی بهتر از آن را تولید و جایگزین خواهند کرد.

2) حرکت ایران‌، ترکیه و برزیل برای ایجاد نظم نوین جهانی.

وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و برزیل دیروز در استانبول گرد‌هم آمدند تا درباره سازوکار اجرایی بیانیه تهران درباره مبادله سوخت هسته‌ای بحث و تبادل نظر کنند. «منوچهر متکی»، «احمد داوود‌اوغلو» و «سلسو آموریم» در پایان این نشست سه‌ جانبه به‌مانند دیدار 27 اردیبهشت‌ماه خود در تهران به‌گرمی دست یک‌دیگر را فشردند. دیداری که در حاشیه اجلاس سران گروه 1+5 و با حضور روسای جمهوری سه کشور به امضای بیانیه 10 بندی تهران منتهی شد. پذیرش چرخه سوخت هسته‌ای شامل فعالیت‌های غنی‌سازی در ایران، موافقت تهران برای امانت‌‌گذاری اورانیوم غنی‌شده در سطح 3.5 درصد در ترکیه و ضرورت پرهیز جامعه جهانی از روی‌کرد تهدید و تحریم از جمله مباحث مطرح در این بیانیه بود.

جام جم

1) توهین به مجلس توهین به ملت است.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100878418403

رییس مجلس شورای اسلامی از برخی اظهار نظرها درباره مصوبه روز یک‌شنبه مجلس درباره موسسات غیردولتی و زیرسوال بردن آن انتقاد کرد و گفت: «عده‌ای تمام این مصوبه را کنار گذاشته‌اند و بخشی از آن‌را گرفته‌اند و درباره آن سر و صدا می‌کنند. وی هم‌چنین عنوان کرد: «رابطه‌ دولت و مجلس می‌تواند بهتر از این باشد.»

2) غرب در پی تحمیل پیش‌فرض‌هایش به جوامع.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100881343544

رییس قوه‌قضاییه در جلسه امروز مسوولان عالی قضایی توجه جدی به مباحث علوم انسانی بر پایه نگرش‌های اسلامی ایرانی را از سوی صاحب نظران کشور و جهان اسلام خواستار شد وگفت: «متاسفانه بسیاری از غربی‌ها قصدشان تحمیل علوم انسانی با پیش‌فرض‌های مورد قبول غرب به دیگر جوامع و کشورهاست.»

تهران امروز

1) خروج800 هزار تهرانی تا پایان مرداد.

http://www.tehrooz.com/1389/5/4/TehranEmrooz/332/Page/15/?NewsID=39069

بر اساس مصوبه هیات دولت تا پایان مرداد باید 800 هزار نفر از کارمندان دولت و خانواده‌هایشان با تهران وداع کنند. بر اساس مصوبه هیت دولت،دستگاه‌های اجرایی موظف شدند حداکثر تا پایان مرداد ماه سال ‌١٣٨٩ تا ‌۴٠ درصد پست‌ها و کارکنان خود را به خارج از تهران منتقل کنند. بر اساس آخرین آمار بیش از 500 هزار کارمند دولت در تهران اشتغال دارند که با احتساب این‌که متوسط سرانه خانوار در ایران چهار نفر است به‌صورت تقریبی 800 هزار نفر باید تا 27 روز دیگر تهران را ترک کنند این در‌ حالی است که تا کنون تنها 10 هزار کارمند در این طرح ثبت نام کرده و بسیاری دیگر که مجبور به تمکین از طرح انتقال بوده‌اند از اجرای این طرح گله‌مند هستند.

2) طراح سردر اصلی دانشگاه تهران درگذشت.

http://www.tehrooz.com/1389/5/4/TehranEmrooz/332/Page/15/?NewsID=39069

کوروش فرزامی طراح سردر به‌یادماندنی دانشگاه تهران ‌در سن 73 سالگی به‌دیار حق شتافت. وی فارغ‌التحصیل 1343 از دانشگاه تهران و از برجسته‌ترین معماران معاصر کشور بود که سر‌در دانشگاه تهران را هم‌زمان با فارغ‌التحصیلی طراحی و اجرا کرد. این سردر روی اسکناس‌های پنجاه تومانی نمادی از مرکز علم و دانش کشور و برای بسیاری از گردش‌گران تداعی‌کننده تهران است.

کیهان

1) خشم مردم ترکیه از حضور ورزشکاران اسراییلی در آنکارا.

http://www.kayhannews.ir/890504/16.htm#other1606

صدها نفر از مردم ترکیه در اعتراض به‌حضور تیم والیبال رژیم صهیونیستی در آنکارا تظاهرات کردند و خواستار اخراج بازیکنان این تیم از کشور شدند. به‌گزارش خبرگزاری فارس به‌نقل از روزنامه اماراتی «البیان»، در پی حضور تیم والیبال رژیم صهیونیستی در مسابقات ترکیه صدها تن از مردم این کشور، در اعتراض به سیاست‌های رژیم صهیونیستی به‌ویژه حمله به ناوگان آزادی غزه تظاهرات کردند.

2) آمادگی «علاوی» برای انصراف از نامزدی پست نخست وزیری عراق.

http://www.kayhannews.ir/890504/16.htm#other1602

یک روزنامه عراقی از اعلام آمادگی «ایاد علاوی» برای انصراف از نامزدی پست نخست وزیری در دولت جدید این کشور خبر داد. به‌گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه «الصباح الجدید» دیروز نوشت که رییس فهرست «العراقیه» درباره کناره‌گیری‌اش از نامزدی پست نخست وزیری در دولت جدید، اعلام آمادگی کرده است.

آفرینش

1) لاریجانی: «تحلیل بیانیه تهران با افراط و تفریط مواجه شد.»

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=67085

رییس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه کار تشکیلاتی درکشور ما عمیق نیست، از افراط و تفریط در تحلیل بیانیه تهران سخن گفت و با تاکید براجرای قانون، گفت: «آن‌چه قانون گفته است از سوی مجلس اجرا می‌شود.» علی لاریجانی درگفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با موضوع بیانیه  تهران و تحلیل‌های ارایه شده از سوی کارشناسان مختلف، گفت: «در تحلیل بیانیه  تهران برخی دچار افراط و تفریط شده‌اند. این بیانیه نه یک حرکت استراتژیک بزرگ بود که بتواند همه مسایل هسته‌ای را پوشش دهد و نه تله‌ای از سوی آمریکایی‌ها.»

2) آیت‌اله هاشمی رفسنجانی :«مردم نمی‌گذارند گروهی انقلاب را ازمسیر درست منحرف کنند.»

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=67095

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به جوانان توصیه کرد: «در بازار پر رنگ و لعاب سیاست که این روزها با ورود و خروج‌های مشکوک عده‌ای آلوده شده است، مواظب باشند که مبادا بازیچه نیات پلیدی شوید که پشت سخنان گم‌راه کننده پنهان شده‌اند.»

رسالت

1) کلیه امور بازرسی اصناف به اصناف واگذار شد.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=33838

وزیر بازرگانی در آستانه اجرای هدفمندی یارانه‌ها و با صدور بخشنامه جدیدی کلیه امور مربوط به بازرسی اصناف را از سازمان حمایت منفک و به اصناف سپرد.

2) توطئه جدید آمریکا برای خاورمیانه نقش برآب خواهد شد.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=33823

آیت‌اله یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: «توطئه جدید آمریکا برای خاورمیانه نیز مانند نقشه‌های قبلی آن‌ها نقش بر آب خواهد شد.»

دنیای اقتصاد

1) بازار طلا جذاب می‌ماند؟

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=216564

قیمت جهانی طلا در حالی طی 9 سال اخیر پنج برابر شده است که طلا نقش تعیین کننده خود را به عنوان پول جهانی، یا حتا ذخیره‌ای که بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف برای جبران کسری‌هایشان در مبادلات بین‌المللی خود، نگهداری می‌کنند، از دست داده است.

2) واکنش سردفتران به تغییر مبایعه‌نامه در بازار مسکن.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=216558

تغییر شکل مبایعه‌نامه‌ها که از دو روز پیش توسط سامانه ره‌گیری معاملات مسکن به‌اجرا گذاشته شده و به‌موجب آن برگه‌های جدید تنظیم قرارداد در اختیار بنگاه‌های مسکن قرار گرفته، منجر به‌صدور یک اطلاعیه رسمی از سوی کانون سردفتران شده است که تاکید می‌کند اقدام وزارت‌خانه‌های بازرگانی و دادگستری در اعتباردادن به مبایعه‌نامه‌ها، مغایر لایحه دولت است.این کانون کماکان تنها مرجع اعتبار دادن به نقل و انتقالات را دفاتر اسناد رسمی و سازمان ثبت اسناد معرفی می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,