Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
بیانیه کلینتون پس از تحريم‌های اتحاديه اروپا:

«ایران در انزوای بیش‌تری قرار می‌گیرد»

2010 July 27

خبر / رادیو کوچه

وزیر خارجه آمریکا هیلاری کلینتون و وزیر خزانه‌داری آمریکا تیموتی گایتنر در بیانیه‌ای مشترک که شام‌گاه دوشنبه منتشر شده است، از تحریم‌های اتحادیه اروپا و کانادا علیه ایران استقبال کرده‌اند.

در این بیانیه مشترک آمده است: «اجرای تحریم های مصوب شورای امنیت سازمان ملل از سوی اتحادیه اروپا و کانادا علیه ایران در سرمایه گذاری، بیمه، حمل و نقل، تجارت و بخش انرژی و سپاه پاسداران، اقدامات موثری در انزوای بیش‌تر ایران است.»

وزیران خارجه و خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه گفتند این تحریم‌ها نشان می‌دهد جمهوری اسلامی قابلیت سو‌استفاده از نظام مالی جهانی را نخواهد داشت.

این بیانیه افزوده است آمریکا با هم‌کاری اتحادیه اروپا، کانادا و دیگر متحدان به فشارها بر ایران ادامه می‌دهد تا تمامی تحریم‌ها به اجرا گذاشته شود. پیامی که به ایران می‌دهد واضح و مشخص است: یا به مسوولیت خود عمل کنند و یا در انتظار انزوای بیش‌تر و عواقب آن باشند.

هیلاری کلینتون و تیم گایتنر هم‌چنین تاکید کردند که به راه موازی تحریم و دیپلماسی ادامه می‌دهند و از مذاکرات گروه پنج به علاوه یک با ایران برای حل موضوع اتمی، حمایت می‌کنند.

گفتنی است روز گذشته در نشست اتحادیه اروپا در برکسل نمایندگان این اتحادیه تحریم‌های جداگانه‌ای را بر علیه ایران به تصویب رسانیده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,