Saturday, 18 July 2015
22 September 2020
سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی ایران:

«اتحادیه اروپا تعامل را به تقابل تبدیل می‌کند»

2010 July 27

خبر / رادیو کوچه

امروز سه‌شنبه رامین مهمان‌پرست، سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی ایران، تحریم‌های جدید اتحادیه‌ی اروپا علیه ایران را محکوم کرده است.

رامین مهمان‌پرست در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد اتحادیه اروپا تحت فشارهای آمریکا در مسیری غلط و با چشم بسته گام بر می‌دارد و به خاطر دنباله‌روی از آمریکا ماهیت و استقلال خود را زیر سوال برده است.

سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی ایران، اقدام اتحادیه‌ی اروپا را واکنشی تقابل‌جویانه در برابر «اقدامات اعتمادساز جمهوری اسلامی ایران» توصیف کرد و گفت چرا در شرایطی که گامی رو به جلو برداشته می‌شود برخی طرف‌ها وارد عمل شده و تلاش می‌کنند تعامل را به تقابل تبدیل کنند؟

وی در ادامه افزود این تحریم‌ها نه به پیش‌برد سیاست گفت‌وگو و مذاکره که این اتحادیه مدعی آن است کمک‌ می‌کند‌ و نه خللی در عزم ملت ایران برای احقاق حقوق مشروع و حقه خود در تعقیب برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایجاد می‌کند.

گفتنی است روز گذشته دوشنبه ۴ مرداد وزیران خارجه‌ی اتحادیه‌ی اروپا در نشستی در بروکسل بر فشارهای تحریمی بر ایران افزوده‌اند. این تحریم‌ها متوجه بخش انرژی اقتصاد ایران هستند. از این پس شرکت‌های اروپایی مجاز نیستند فناوری‌های کلیدی به ایران بفروشند یا در اختیار آن قرار دهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,