Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
با حضور 47 کشور در مالزی آغاز شد،

«رقابت‌های بین‌المللی قرآن»

2010 July 29

رادیو کوچه

پنجاه و دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی قرآن روز گذشته چهارشنبه با حضور مقامات عالی‌رتبه مالزی از جمله پادشاه و نخست وزیر و برخی از وزاری این کشور با حضور 76 شرکت‌کننده از 47 کشور جهان در مرکز تجارت جهانی کوالالامپور آغاز شد.

در مراسم افتتاحیه این برنامه «میزان زین‌العابدین» پادشاه مالزی در سخن‌رانی خود به اهمیت این مسابقات در تقویت اتحاد و برادری که از رسالت‌های اسلامی است اشاره کرد و گفت قرآن به وحدت و برادری توجه می‌دهد واتحاد و برادری مسلمان باعث می‌شود که کشورهای اسلامی به دیگران نیازمند نباشند.

در ادامه نیز «جمیل خیر» از وزاری دفتر نخست وزیر مالزی ضمن اشاره به اهمیت این مسابقات در تقویت اتحاد بین کشورهای مسلمان گفت تقویت برادری، توان‌مندسازی جامعه شعار امسال این دوره از مسابقات است و این امر، از اموری است که قرآن کریم و سنت شریف نبوی نیز بر آن تنکید دارند.

گفتنی است که در پایان مسابقات به نفر اول 10 هزار دلار، نفر دوم 7 هزار دلار و نفر سوم 4هزار دلار پاداش تعلق می‌گیرد و هم‌چنین به تمام شرکت‌کنندگان نیز مبلغ 1500 دلار اهدا می‌شود.

لازم به ذکر است پنجاه و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی که در مرکز تجارت جهانی پوترا در کوالالامپور در حال برگزاری است تا پایان روز سه‌شنبه هفته آینده ادامه دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,