Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
مهدی کروبی خطاب به آیت‌اله جنتی:

«شریک دزدان رای مردم و نارفیق این قافله‌اید»

2010 July 30

خبر / رادیو کوچه

روز گذشته  پنج‌شنبه مهدی کروبی از رهبران مخالف دولت در نامه‌ای به رییس شورای نگهبان او را «شریک دزدان رای مردم» خواند.

کروبی در این نامه که به علت سخن‌رانی اخیر جنتی و ایراد اتهام دریافت پول از دولت‌های‌ غربی نوشته شده است ضمن اعلام شکایت از امام جمعه موقت تهران خطاب به او گفت: «اگر من فتنه گرم چون معترضم؛ شما نیز شریک دزدان رای مردم و نارفیق این قافله‌اید. چون ردپای اعمال نابخردانه شما در پس همه‌ی حوادث قبل و بعد از انتخابات مشهود است و متاسفانه همه‌جا علیه مردم و به نفع جریان خشونت‌گرای سرکوب‌گر.»

متن کامل نامه‌ی مهدی کروبی  به شرح زیر است:

بسمه تعالی

آیت اله آقای حاج شیخ احمد جنتی

دبیر شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران

باسلام

طبق اخبار و گزارشات منتشره از سوی برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری، جناب‌عالی اخیرن به مناسبت تولد حضرت ولیعصر عجل‌اله تعالی فرجه الشریف در مسجد جمکران قم سخن‌رانی سیاسی مبسوطی داشته‌اید و از اجتماع خالصانه و بی‌ریای مذهبی مردم مسلمانی که صرفن با انگیزه‌های عقیدتی و جهت توسل و اظهار ارادت به حضرت حجت علیه‌السلام در آن مکان گرد آمده بودند، بدترین نوع سو‌‌استفاده را کرده و با تکیه بر قدرت و مصونیت خیالی از پاسخ‌گویی به آن‌چه می‌بافید مطالبی واهی، بی‌سند و تفرقه‌افکنانه را مطرح کرده و به آتش اختلافی که خود افروخته‌اید نفت نفرت و نفاق پاشیده‌اید. در این میان آن‌چه علاوه بر تهمت‌ها و افتراهای نخ‌نما و تکراری شما به یاران امام خمینی و مدافعان حقوق اساسی ملت و قاطبه‌ی آزادگان و آزادی‌خواهان تازگی داشت آن بود که گفته بودید: « من سندی را بدست آوردم که آمریکایی‌ها یک میلیارد دلار از طریق افراد سعودی که هم اکنون عامل آمریکا در کشورهای منطقه هستند به سران فتنه دادند و همین سعودی‌ها که به نمایندگی آمریکا صحبت می‌کردند، گفتند اگر توانستید نظام را منقرض کنید تا پنجاه میلیارد دلار دیگر هم می‌دهیم، اما خداوند این فتنه را به دست بندگان صالحش خاموش کرد».

آقای جنتی آن‌چه را شما فتنه می‌نامید و برایش سر و دست و پا می‌تراشید، انتخاباتی بود که طبق معمول توسط شما و اتاق‌های فکر هدایت‌کننده‌ی امثال جناب‌عالی در شورای نگهبان و وزارت کشور و … مهندسی شد تا در شکلی ظاهرالصلاح مطلوب مهندسان انتخابات را فراهم آورد. اما برخلاف انتظار و بر سیاق قاعده ی (( … والله خیرالماکرین)) تدبیر شما بند نمایان و دیگر اربابان قدرت کارساز نیفتاد و آش شوری که با تعجیل به کام ملت فرو ریختید آنان را برآشفت و کاسه و کوزه بساط انتخابات فرمایشی شما را برهم ریخت. شما و دیگر طراحان ومهندسان سناریوی انتخاباتی نیز با کمال ناباوری و علی‌رغم ادعاهای پوشالی تمکین به رای مردم اعتراض آنان را با شدیدترین وجه و بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن سرکوب کردید. بعد هم در اوج وحشت از خشم مردم ژست پیروزی گرفتید و برای تکمیل پروژه‌های خویش دادگاه‌های نمایشی برگزار کردید تا بقایای هر صدای اعتراضی را به سکوت کشانده و مهر خاموشی بر گورستانی که خیالش را در سر پرورانده‌اید بنشانید. این روش استناد و صدور حکم متاسفانه همان روشی بوده است که بر اساس آن سال‌هاست بسیاری از فرزندان صالح این ملت را از دست‌یابی به حقوق خویش مثل انتخاب کردن و انتخاب شدن محروم کرده است چون آنان نیز طبق همین نوع گزارشات همواره رد صلاحیت شده‌اند.

با این همه و پس از گذشته یک‌سال و اندی از آن ماجرا هنوز هم از آنچه کرده و پاسخی که دریافت کرده‌اید خواب خوش ندارید و هر آن در پی یافتن مستمسکی هستید تا نتایج خیالی که بافته و خلاف واقعی که ساخته‌اید را بر خود هموار سازید.

آقای جنتی در فرهنگی که شما پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم خلق کردید اگرچه گروهی را فتنه‌گر خواندید که اکثریت ملت ایران بودند و برای آن‌ها سرانی را قلم‌داد کردید که حتمن مهدی کروبی هم از جمله‌ی آن‌هاست ولی در همان قاموس که خوشبختانه در میان ملت به درستی شناخته شده است عده‌ای نیز به ریاکاری، دغل بازی، عوام فریبی، آدم کشی، دین‌فروشی و زاهد‌نمایی شهره آفاق گشته‌اند که بدون شک جناب‌عالی اگر از مصادیق بارز آن‌ها نباشید جاده صاف‌کن آنان برای دست‌یابی به اهدافشان بوده‌اید.

اگر من فتنه‌گرم، چون معترضم، شما نیز شریک دزدان رای مردم و نارفیق این قافله‌اید. چون ردپای اعمال نابخردانه شما در پس همه‌ی حوادث قبل و بعد از انتخابات مشهود است و متاسفانه همه جا علیه مردم و به نفع جریان خشونت گرای سرکوب‌گر. اما این بار به اتهام بهتانی که به سران به قول خودتان فتنه زده‌اید که از سعودی‌ها پول گرفته‌اند تا نظام را منقرض نمایند از شما اولن شکایت می‌کنم آن هم در محاکم جمهوری اسلامی، اگرچه امیدی به رسیدگی ندارم. و ثانین این نامه را می‌نویسم که بدانید به آن‌چه گفته‌اید اعتراض دارم و همین جا از شما می‌خواهم که در این مورد هر دلیل و مدرک و سندی دارید افشا کنید وگرنه دروغ‌گویی و رسوایی بیش از پیش شما را آشکارا و در هر کوی و برزنی و با هر روشی که ممکن باشد جار خواهم زد.

در پایان یادآور می‌شوم شما در پایان راهی هستید که زندگی نام دارد و هرچه کرده‌اید اگر با میل دست‌یابی به دنیا و متعلقات آن‌هم بوده باشد حتمن به مقصود رسیده‌اید. ریاست دنیا اگر بقا و وفایی داشت به امثال ما و شما نمی‌رسید.

آقای جنتی تاریخ تکرار می‌شود و بر سیاست ورزان است که عبرت بگیرند حتمن به خاطر دارید که پس از قیام ۱۵ خرداد و دستگیری امام و جمعی از علمای بزرگ و توده های مردم و کشتار ملت توسط سربازان و دژخیمان حکومتی در در شهرهای مختلف، رژیم شاه اعلام کرد که فردی به نام « جوجو» را در فرودگاه مهرآباد دستگیر کرده است که از سوی جمال عبدالناصر مبلغ دو میلیون تومان پول برای خمینی آورده است تا در جریان اغتشاش علیه رژیم مورد استفاده قرار گیرد. طراحان و سناریو سازان وابسته به شاه معدوم آن‌قدر پخته به نظر می‌رسیدند که اگر دروغی هم می‌بافتند به گونه‌ای باشد که مورد پذیرش احتمالی عده‌ای از مردم واقع شود ولی شما و دوستانتان یا بهتر بگویم منابعتان وقتی متاسفانه دروغی هم می‌سازید نچسب و باور نکردنی است به خدا پناه می‌برم از جفایی که توسط مربیان دیانت و مروجان شریعت حکومتی بر روحانیت اصیل و مظلوم و مبلغان حقیقی اسلام و تشیع رفته است و می‌رود.

شما نیز به خدا پناه ببرید و از عقوبت آخرت بیم‌ناک باشید توبه کنید و از محضر ملت رشید ایران طلب بخشش نمایید. امید است مردم و خدای بزرگ از گناهان شما در گذرند.

فاعتبروا یا اولی الابصار

مهدی کروبی

۷/۵/۱۳۸۹

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,