Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
با دعوت شهرداری تهران،

«حبیب محبیان در تهران می‌خواند»

2010 July 30

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های رسیده به رادیو کوچه از شهرداری تهران حبیب محبیان، خواننده ایرانی مقیم لس آنجلس که به تازگی به ایران آمده و درخواست مجوز برای انتشار آلبوم کرده است، در یکی از جشنواره‌های شهرداری تهران روی صحنه خواهد رفت.

شهرداری تهران قرار است از 10 تا 15 مرداد جشنواره‌ای با عنوان «مشارکت شهروندی و خدمات شهری» برگزار کند که بر اساس برخی اخبار، از حبیب محبیان برای اجرای برنامه زنده در این جشنواره دعوت به عمل آمده است. ‌این جشنواره قرار است در نمایشگاه دایمی شهرداری تهران واقع در ضلع جنوبی پارک گفت‌و‌گو برگزار شود و احتمالن حبیب یازدهم مرداد روی صحنه می‌رود.

حبیب محبیان خواننده  ایرانی مقیم لس آنجلس چند ماه پیش به ایران آمد و درخواست مجوز برای انتشار آلبوم در کشور کرده که این موضع از سوی مقام‌های دولتی تایید شده است. هم‌چنین او برای برگزاری کنسرت در ایران نیز درخواست مجوز کرده است.

گفتنی است اسفندیار رحیم مشایی رییس دفتر محمود احمدی‌نژاد، در واکنش به حضور حبیب در ایران گفته بود: «‌این‌که یک ایرانی بخواهد فعالیتی در داخل و خارج از کشور داشته باشد، مطابق چارچوب و قوانین آزاد است و مشکلی ندارد. فعالیت هنری در همه بخش‌ها از جمله موسیقی برای همه‌ هنرمندان در داخل و خارج از کشور آزاد است و برگشت به ایران برای کسی مشکلی ندارد.»

لازم به یادآوری است حضور حبیب در ایران واکنش‌های منفی را نیز به ‌هم‌راه داشته است چنان که سید‌احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در واکنش به این موضوع گفته بود که «ایران جای خواننده‌های لس‌آنجلسی نیست.»

…………………………………………….

«تکذیبیه شهرداری درباره خواننده‌گی حبیب محبیان»

در ادامه این خبر جهان نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد به‌دنبال انتشار خبر حضور و روی صحنه رفتن حبیب مجبیان در جشنواره مشارکت شهروندی و خدمات شهری، ضمن تکذیب این خبر طرح این موضوع را اغراض سیاسی و از اساس کذب محض دانسته است.

در ادامه این اطلاعیه با تاکید بر این‌که شهرداری تهران همواره تلاش کرده از جریان‌هایی که چنین اشخاصی را با اغراض سیاسی و یا فرهنگی نادرست به کشور دعوت می‌کنند و به‌دنبال جذب آن‌ها هستند برائت جوید، تصریح شده: مجموعه شهرداری تهران همواره بر مشی ارزش‌مدار خود تاکید دارد و به هیچ وجه حاضر نیست ارزش‌های انقلابی را با متاع دیگری معامله کند.

در پایان این اطلاعیه آمده است: ظاهرن برخی با طرح این موضوعات به‌دنبال آن هستند که افکار عمومی را از «دعوت کنندگان و برگزار کنندگان جلسات خصوصی با چنین افرادی»، به سمت شهرداری تهران که از اساس با این نوع تفکر ضد ارزشی مخالف است منحرف کرده و بدین وسیله اغراض سیاسی خود را پی‌گیری نمایند.

منبع: جهان نیوز

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,