Saturday, 18 July 2015
17 October 2021
با اعلام وخامت سلامت جسمانی،

«انتقال چهار زندانی اعتصاب‌کننده اوین به بهداری»

2010 August 02

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های رسیده امروز یک‌شنبه ضیا نبوی، مجید دری، علی ملیحی و غلام‌حسین عرشی از زندانیان سیاسی اوین که از چند روز پیش دست به اعتصاب غذا زده‌اند، به بهداری اوین اتقال یافته‌اند.

به گزارش کلمه، ضیا نبوی دانشجوی محروم از تحصیل و فعال دانشجویی ،علی ملیحی فعال دانشجویی و عضو ادوار تحکیم، مجید دری دانشجوی ستاره دار و غلامحسین عرشی از شهروندان معترض به نتایج انتخابات دیروز به خاطر وخامت وضعیت جسمی‌شان به بهداری زندان منتقل شدند. آن‌ها پس از دریافت خدمات اولیه پژشکی مجدد به سلول انفرادی بازگردانده شدند و به اعتصاب غذای خود ادامه دادند.

این چهار نفر که دچار ضعف شدید جسمانی شده و پزشکان به آن‌ها توصیه کرده‌اند اعتصاب غذای خود را بشکنند، هم چنان به هم‌راه دوازده نفر دیگر به اعتصاب خود ادامه داده‌اند.

هم‌چنین مجید توکلی، فعال دانشجویی هم وضعیت عمومی نامناسبی دارد اما حاضر نشده برای دریافت خدمات اولیه پزشکی به بیمارستان زندان اوین منتقل شود. حال وی و سایر زندانیان اعتصاب‌کننده از جمله بهمن احمدی امویی و عبداله مومنی نیز نامساعد گزارش شده و رو به وخامت می‌رود.

خانواده این زندانی‌های عقیدتی – سیاسی به شدت درباره سلامت آن‌ها اظهار نگرانی می‌کنند و خواهان ملاقات با عزیزان‌شان هستند.

پیش از این نیز پیمان کریمی آزاد، از بازداشت شدگان 6 دی ماه (عاشورا) که به بیماری دیابت مبتلاست به بیمارستان منتقل شد. از وضعیت سلامتی وی که دچار بیهوشی شده بود خبری در دست نیست .اما شنیده‌ها حاکی است او هم چنان در بیمارستان بستری است.

16 نفر از زندانیان‌ سیاسی از روز دوشنبه گذشته در اعتراض به رفتارهای نامناسب ماموران و مسولان زندان اوین و بند ۳۵۰ به سلول انفرادی منتقل شده و هم‌چنان در اعتصاب غذا به سر می‌برند‌. ماموران وزارت اطلاعات و مسوولان زندان اوین این زندانیان را که خواستار حقوق اولیه بودند، تهدید کرده‌اند که در اوین کهریزک دوم به پا خواهند کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,